Владика Василій (Івасюк) відвідав парафію м.Городенки з нагоди храмового празника

2017-08-29 18:54:06

28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Богородиці, Владика Василь (Івасюк), єпископ Коломийсько-Чернівецький, відвідав парафію м.Городенка.

На подвір’ї храму владику зустріли парафіяни, а староста громади за традицією підніс запашний коровай. Відтак отець-декан Ігор Левицький, який є парохом цього храму вручив владиці Василію ключі від святині. Опісля розпочалася архієрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ у співслужінні місцевого духовенства.
В часі богослужіння вірні численно приступили до Святого Причастя.

Вітаючи парафіян із храмовим святом архієрей пригадав усім про значення цього свята, а відтак з по-батьківськи зі словом настанови звернувся до молоді: “Недавно український народ святкував 26-ту річницю проголошення Незалежності України. В цей день переживаємо цінність дару свободи і соборності нашої держави, яка скропила український чорнозем кров’ю молодих патріотів і терпіннями мільйонів. Ціною нашої свободи є численні жертви на Майдані, які ми молитовно згадуємо. Щодня падуть хлопці, захищаючи право свободи свого народу на буремному Сході в АТО. Тому, закликаю вас, особливо молодь, цінувати цю жертву, адже всі вони віддали власне життя заради вашого світлого майбутнього. Тож пам’ятаючи величний поступ цих мужніх хлопців - гідно крокуйте по життю! У важкий час великого випробування нашого народу і нашої християнської віри, просімо перш за все Пресвяту Богородицю Матір Божу Неустанної Помочі утвердити нашу путь на краще майбуття”

По завершенні Літургії усі вийшли на церковне подвір’я для освячення води, після чого Владика Василь окропив присутніх та уділив своє архієрейське благословення.
Далі під супровід оркестру віряни пройшлися пішою ходою до новозбудованої каплиці для військовослужбовців, де відбулось освячення. Зведення каплиці тривало 2 роки і 2 місяці, її будівництву сприяли воїни-афганці. Усіх, хто спричинився до доброї справи відзначили грамотами. Також урочисто нагородили відзнаками президента України афганців та військовослужбовців, що перебували в зоні проведення антитерористичної операції.
Завершили святкове дійство невеликим концертом, на якому мешканці міста співали пісні та декламували вірші.
Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії