Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Проща до Зарваниці – це духовний акт Примирення з Богом”, - владика Василь (Івасюк)

2017-08-29 23:30:34

ТТрадиційно вірні Коломийсько-Чернівецької єпархії вирушаютьдо Зарваниці в останніх числах серпня. Пішою ходою до місця з’яви Богородиці прочани добиралися 3-4 дні.

27 серпня Зарваниця радо приймала втомлених і надзвичайно щасливих паломників, які змогли осилити себе і з вірою в серці всупереч усьому подолати нелегку дорогу. Ввечері всі вони приєдналися до основної колони походу зі свічками. Спільно з іншими прочанами і численним духовенством, очолюваним Архієпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василем (Семенюком), вірні нашої єпархії помолились молебінь до Богородиці та панахиду біля меморіалу Небесної сотні. Під час вечірніх богослужінь парафіяни мали змогу приступити до Святої Сповіді та Причастя.

Варто зазначити, що цьогоріч прочани найперше молились в наміренні за мир в Україні. Перебуваючи в цьому чудотворному місці кожен з присутніх вкорте переконався, що довкола панує атмосфера духовного єднання. 

Вранці 28 серпня, в день празника Успіння Пресвятої Богородиці, відбулась святкова архієрейська Літургія, яку очолив владика Василь (Івасюк), єпарх Коломийсько -Чернівецький спільно з Архієпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василем (Семенюком) та численним духовенством.

В часі Літургії, по закінченню прочитання Слова Божого, владика Василь (Івасюк) звернувся до багатотисячного натовпу вірних з такими словами: “Проща до Зарваниці – це духовний акт Примирення з Богом. Він має на меті допомогти відкрити серця людей на Боже Милосердя і наповнити їх любов’ю так, щоб ми могли дарувати один одному прощення та любов. В Україні зараз розвиваються розмаїті події. Нема де правди подіти, що інколи в наших жилах аж кров кипить, а в серці горить ненависть, готовність мстити, в думках і словах - палає бажання смерті для тих, хто розпинає наш народ. І від цього людського почуття ніхто не звільнений. Мені пригадується пісня часів СРСР “вставай страна огромная, вставай на смертний бой”. І на превеликий жаль, це приходить до людських сердець замість миру, справедливості, прощення і любові один до одного. І ми також, якщо хочемо бути учнями Ісуса Христа, не маємо права ненавидіти як наших особистих ворогів, так і ворогів нашого народу. Каже ясно Христос: “Ви чули, що було сказано: Люби ближнього свого й ненавидь ворога свого. А я кажу Вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас; таким чином станете синами Отця Вашого, що на небі… Бо коли ви любите тих, що вас люблять, то яка вам за це нагорода?.. Хіба не те саме погани роблять?”. Тож, завершує своє повчання Христос: “Будьте досконалі, як Отець ваш небесний є досконалий” Чи християнин може бажати смерті для ворога і загарбника? Слід відповісти, що християнин може бажати тільки життя, незважаючи на те, чи йдеться про товариша, а чи про ворога. В такій військово-складній ситуації як наша - дуже легко забути, що ми є християнами. Прощати і молитись за ворогів не означає залишати боротьбу за справедливість, незалежність і соборність… Сам Христос вів безперервну боротьбу проти диявола і проти лукавства, проти фарисейства і брехні. За те постраждав і засудили Його на смерть. До кінця життя прощав і молився за своїх ворогів. Так і ми повинні чинити, бо віримо – прийде воскресіння”

В свою чергу митрополит Василій (Семенюк) закликав вірних молитися за мир в Україні та бути небайдужими. Звертаючись до вірян, також засвідчив про чудесні випадки, які сталися завдяки молитві до Пресвятої Богородиці. Відтак архієпископ подякував священикам за духовний провід над паломниками в дорозі, а всім присутнім, що прийшли з вірою приклонити свої голови та коліна перед Чудотворним образом Богородиці. На завершення своїх слів керуючий Тернопільською архієпархією подарував єпископу книгу та ікону Божої Матері.

Владика Василій (Івасюк) взаємно подякував митрополиту Тернопільсько-Зборівському Василію (Семенюку), за те що він вже протягом багатьох років гостинно приймає в Марійському Центрі Зарваниця прочан з Коломийсько-Чернівецької єпархії. Також висловив слова вдячності паломникам, що прибули на прощу аби спільно випросити в Бога щастя для молоді й благодаті для українського народу.

 

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії
Останні новини
348 pages

У день 65-ої річниці від дня народження світлої пам’яті владики Миколая Сімкайла
2017-11-21 18:57:11
21 листопада виповнилося б 65 років від дня народження правлячого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ владики Миколая Сімкайла. Церковні діячі пам’ятають владику як авторитетного керівника і талановитого господаря. Парафіяни Івано-Франківська та Коломиї називають його добрим сповідником, а молодь – найкращим другом.

Владика Василій (Івасюк) взяв участь у святкуванні 175-ти ліття храму в с.Гончарів
2017-11-21 16:58:01
21 листопада Єпарх Коломийський владика Василій (Івасюк) очолив Божественну літургію в храмі Святого Архистратига Михаїла с. Гончарів. Візит архиєрея, з нагоди престольного свята, став подарунком для всієї тамтешньої громади, котра цього дня відзначала 175-й ювілей своєї святині.

Василь Макух – живий смолоскип”
2017-11-20 17:52:40
Межа любові до України… “Крайні” роки всі говорять про любов до України… Чи є межа цієї любові? Чи готовий кожен українець пожертвувати своїм життям, своїм щастям заради “НЕЇ”? Мирослав Ірчан, Микола Куліш, Лесь Курбас, Василь Макух, Валер’ян Підмогильний, Василь Стус, Микола Хвильовий, Тарас Шевченко – замордовані, розстріляні, знищені

Архиєрейська Божественна Літургія та Чин освячення храму Архистратига Михаїла в Богородичині
2017-11-19 22:50:58
19 листопада правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк) відвідав с.Богородичин, щоб звершити освячення новозбудованого храму місцевої парафії на честь Архистатига Михаїла.

В УГКЦ офіційно створено Чернівецьку єпархію та призначено Правлячого єпископа
2017-11-18 21:17:28
У суботу, 18 листопада 2017 року, відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ, створено Чернівецьку єпархію шляхом виокремлення її з Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Я зустрів на порозі храму людей, які зберегли віру нам і передали її своїм нащадкам”, - Глава УГКЦ на інтронізації в Чернівцях
2017-11-18 19:16:18
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18 листопада, у день пам’яті священномучеників Галактіона й Епістими, увів владику Йосафата (Мощича) на престол Правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії.

Про все, крім політики”. Фестиваль духовної пісні
2017-11-16 22:56:57
З нагоди відзначення 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, У Коломиї відбудеться 4-ий фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”.

Конкурс молодіжних інновацій в Україні
2017-11-16 15:43:45
Комісія “Справедливість та мир” проводить конкурс молодіжних інновацій в Україні Lаudato Si Startup Challenge. Laudato Si’ Startup Challenge є натхнений енциклікою Папи Франциска _Laudato Si_ і є світовою ініціативою, направленою на заохочення пошуку рішень світовим проблемам людства за допомогою інноваційних стартапів.

Чин інтронізації першого єпископа Чернівецької єпархії УГКЦ
2017-11-15 21:10:43
18 листопада о 12.00, у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці відбудеться Архиєрейська Літургія та Чин інтронізації першого правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії УГКЦ владики Йосафата (Мощича).

У Коломиї відбудеться пісений фестиваль “Все упованіє на тебе Мати возлагаю”
2017-11-15 20:38:09
З нагоди відзначення 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, у Коломиї відбудеться фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди