Пастирський візит Владики Василя (Івасюка) на парафію Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього м.Надвірна

2017-09-27 23:49:24

27 вересня владика Василь (Івасюк), єпископ Коломийський відвідав парафію Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, що в м.Надвірна.

Парафіяни привітали Владику давнім українським звичаєм, вручивши хліб та сіль. Опісля Владика очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з деканами Надвірнянським о.Андрієм Бакотою, Пнівським о.м. Богданом Михайлиною, Тлуматським о.м.Павлом Дутчаком та численним духовенством Коломийської єпархії.

Під час проповіді о. Андрій Бакота розповів про історію празника та його значення.

Воздвиження належить до дванадцяти великих празників нашої Церкви. Встановленню свята передувало віднайдення святого хресного дерева, на якому помер Ісус Христос. Рівноапостольна княгиня Олена, здійснивши візит до Єрусалиму віднайшла святий хрест, після чого відбулось його воздвиження.

З часу сотворення світу людина тягнулася до дерева пізнання добра і зла, тепер же вона шукає дерево спасіння, на якому помер Христос. В церковній традиції хрест асоціюється з воскресінням. Втім раніше з ним пов ‘язували розп’яття та страждання. Сьогодні це пережиток минулого. Саме тому ми маємо знати суть свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Бо саме хрест “оживотворяє”, перетворює смерть на життя”, - сказав о. Андрій Бакота

По завершенні Літургії о. Ігор Шліхутка, парох храму, подякував єпископу за візит та очолену молитву.

На завершення пастирського візиту, що відбувся в радісній, спільнотній атмосфері, Владика Василь уділив всім Архиєрейське благословення через обряд мирування.

Джерело: прес-служба єпархії