В Коломиї провели засідання протопресвітерів єпархії

2017-09-29 14:53:18

28 вересня у приміщенні Коломийської єпархії відбулися збори протопресвітерів. Очолив зібрання Єпарх Коломийський Преосвященний владика Василій (Івасюк). Також участь у зборах взяв Преосвященний владика Йосафат (Мощич), Єпарх новоствореної Чернівецької єпархії.

Після спільної молитви, протосинкел о. Роман Кіцелюк від імені духовенства та вірних єпархії привітав Преосвященного Владику Василія із 14-ою річницею Архієрейської хіротонії. До привітань долучилися адвокат Михайло Петрів та фотомитці, котрі подарували владиці власні роботи, що були представлені на ”Мистецькому Соборі”,  присвяченому 5-ій річниці освячення Катедрального собору Преображення Христового в Коломиї.

На початку засідання декан Косівський о. Роман Іванюлик виголосив для присутніх духовну науку, присвячену місії та покликанню священика.

Згодом канцлер о. Микола Горецький зачитав наступні декрети, видані Правлячим Архієреєм. Зокрема своїми декретами владика Василій звільнив від обов’язків протопресвітера Березівського о. Романа Шкабрія, та призначив протопресвітером о. Ігоря Полюка.

Від обов’язків єпархіального економа Єпарх звільнив о. Миколу Романенчука, в свою чергу, призначивши на цю посаду дотеперішнього віце-економа, о. Віктора Прийдуна.

З огляду на закінчення терміну дії декрету, владика Василій поновив декрет судовому вікарію о. Володимиру Прокіпчуку терміном на три роки.

Про перебіг Синоду Єпископів УГКЦ, що проходив у вересні цього року у Львові, доповів владика Йосафат (Мощич). Головною темою синоду було “Літургійне і молитовне життя УГКЦ”. Владика Йосафат відзначив, що єпископи задумувалися над тим як краще вдосконалити літургійне та молитовне життя вірних. Однією з ініціатив було створення на парафіяльному рівні шкіл молитви. Також важливим було питання потреби вдосконалення та перекладу літургійних текстів для наших вірних, що проживають по всьому світі.

о. Валерій Сиротюк пригадав присутнім про те, що 18 листопада у м. Чернівці в Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці відбудеться інтронізація першого Єпарха Чернівецького владики Йосафата (Мощича), котру проведе Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). На цю урочисту подію запрошуються священики і вірні для того. щоб взяти участь у такій важливій і знаменній події в житті Івано-Франківської митрополії і всієї Церкви.

Синкел у справах мирян о. Юрій Лукачик у своєму слові звернув увагу на Центри перед подружньої катехизації, що діють на терені єпархії.  Священик зазначив щоб священики наголошували на своїх парафіях про обов’язкову участь молодят у передшлюбній катехизації. Також душпастирям слід звернути увагу на приписи канонічного права, що регламентують законність уділення Таїнства Подружжя.

Речник єпархії о. Олег Гриців звернувся до присутніх на тему Інтерактивної карти УГКЦ, що вже діє протягом 2 років. о. Олег попросив щоб парафії, котрі ще не є внесені на Інтерактивну карту, зареєструвалися, вказуючи дані про парафію, богослужіння, долучаючи фото та відео матеріали.

Голова Катехитичної комісії с. Єремія Іванишин СНДМ, зазначила, що 7 жовтня відбудеться день катехита, а 4 листопада відбудеться єпархіальна гра “Що? Де? Коли?”.

Голова Молодіжної Комісії бр. Августин Векляк розповів про найближчі події. Зокрема, 30 вересня - 1 жовтня відбудеться велопроща Снятин – Обертин – Тлумач – Погоня. Молодіжний фестиваль сучасної християнської пісні “Christian Song Fest” пройде 22 жовтня у м. Коломиї.

о. Сергій Триф’як, директор Карітасу єпархії прозвітував присутнім про діяльність Карітасу за рік, що завершується. На початку літа цього року був започаткований проект “Центр підтримки сім’ї” для місцевих родин та для родин переміщених осіб. Між іншим священик розповів про соціальні проекти, які успішно реалізовуються на даний час, а також про плани на майбутнє.

11 жовтня о. 11.00 год. в Катедральному соборі відбудеться конференція Патріаршої літургічної комісії.

9 листопада у ФСК “Прикарпаття” в Коломиї пройдуть традиційні щорічні спортивні змагання між духовенством. Священики вправлятимуться у трьох видах спорту: шахи, настільний теніс та волейбол.

На завершення єпископи поблагословили присутніх та побажали священикам гідно звершувати повірені їм уряди.

Джерело: прес-служба єпархії