Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці в Сопові

2017-10-14 19:51:09

У повітрі витала якась особлива радість, з самого ранку із храму Сопова доносився спів церковного хору, який возвеличував Богородицю піснею: “Ти моя Мати, Царице Небесная”. 14 жовтня парафія Покрови Пресвятої Богородиці відзначає особливий день – храмовий празник.

Напередодні цьогорічного храмового свята парафіяни ретельно готовувалися: одні прибирали та прикрашали храм, інші впорядковували церковне подвір’я.

Розділити радість свята з’їхалась велика кількість гостей та духовенства з сусідніх парафій. Були серед них й такі, що йшли до Сопова пішки. На подвір’ї церкви зустрічаю літню жінку, яка цікавиться котра година, а далі з полегшенням зітхає: “встигла”. Виявилось, що парафіянка впродовж двох годин пішою ходою добиралась сюди з с.Воскресінці. На питання з ким ще вона доладала шлях 80-річна жінка відповідає:”Не сама, з Матінкою Божою”.

Святкування розпочались Утренею та Божественною Літургією, в часі якої проповідь виголосив віце-канцлер єпархії о. Олександир Федоришин.

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо Твій святий покров, бо Ти за нас завжди до Христа молишся… Кожне богородичне свято, яке ми почитаємо протягом літургійного року має своє підґрунтя в історії спасіння. Сьогоднішнє свято не пов’язане із земним життям Богородиці, бо встановилося воно в Х столітті, коли сарациди напали на Константинополь і люди, боронячи своє місто не розбігалися, але сходилися до храму, щоб там випрошувати ласки у Бога. Сталося диво. Св. Андрій Юродивий побачив видіння, в якому Богородиця сходить із неба і покриває місто своїм материнським омофором. Це було знаком того, що Бог є серед людей своїх, що Він пам’ятає, а Богородиця опікується. Тоді ж, в дивний спосіб, ворог відступив. Це свято встановилося у Візантійській імперії і святкувалось до 1453 р, доки не було зруйноване саме місто. Втім пам’ять та почитання цієї неймовірної події перейшла на наші землі з прийняттям християнства. Можна без сумніву сказати, що це свято вчить і говорить нам, що Богородиця є тією заступницею, яка не залишає нас. Коли ми дивимось на ікону Покрову Пресвятої Богородиці, то бачимо, що Вона тримає свої долоні звернені до Бога, молячись за кожного з нас. Безперечно, сьогоднішнє ваше місце в храмі нічим не різниться від того, коли сарацини нападали на Константинополь. Бо й ви приходите сюди, щоб побачити Божу волю, щоб відчути на скільки Бог любить кожного із нас і на скільки ви є потрібні Йому, а Він вам”, - сказав священик.

Опісля парох о.Олег Ткачук подякував парафіянам за те, що подбали про храм, а гостям та священнослужителям - за спільну молитву. Далі відбулось мирування, після чого парафіяни вийшли на освячення води.

Поряд з сьогоднішнім релігійним святом ми також почитаємо національне - День захисника України. Звертаючись до присутніх військовий капелан о. Михайло Дзюба наголосив: “Сьогодні ми повинні наново преосмислити наше життя. Покров Матері Божої має просвітити нас, не тільки духовно, але й національно…Колись до нас, ще молодих семінаристів, отці василіани зверталися словами: “Браття, навчаючись на священиків пам’ятайте, якщо ви будете думати тільки про будову церков із золотими куполами, то ваша служба на марне. Найперше ви повинні відродити любов до храму Божого у серцях народу, а далі виховувати й навчати поваги до рідної землі”.”

На завершення отці через покроплення свяченою водою поблагословили вірян.

Дякуємо Богу і Пресвятій Богородиці за можливість дочекатися цього свята. Нехай Господь благословить отців та парафіян численними ласками, а Пречиста Діва Марія завжди тримає свій омофор, опікуючись кожним.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії
Останні новини
348 pages

У день 65-ої річниці від дня народження світлої пам’яті владики Миколая Сімкайла
2017-11-21 18:57:11
21 листопада виповнилося б 65 років від дня народження правлячого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ владики Миколая Сімкайла…

Владика Василій (Івасюк) взяв участь у святкуванні 175-ти ліття храму в с.Гончарів
2017-11-21 16:58:01
21 листопада Єпарх Коломийський владика Василій (Івасюк) очолив Божественну літургію в храмі Святого Архистратига Михаїла с. Гончарів…

Василь Макух – живий смолоскип”
2017-11-20 17:52:40
Межа любові до України… “Крайні” роки всі говорять про любов до України… Чи є межа цієї любові? Чи готовий кожен українець пожертвувати своїм життям, своїм щастям заради “НЕЇ”?

Архиєрейська Божественна Літургія та Чин освячення храму Архистратига Михаїла в Богородичині
2017-11-19 22:50:58
19 листопада правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк) відвідав с.Богородичин, щоб звершити освячення новозбудованого храму місцевої парафії…

В УГКЦ офіційно створено Чернівецьку єпархію та призначено Правлячого єпископа
2017-11-18 21:17:28
У суботу, 18 листопада 2017 року, відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ, створено Чернівецьку єпархію шляхом виокремлення її з Коломийсько-Чернівецької єпархії…

Я зустрів на порозі храму людей, які зберегли віру нам і передали її своїм нащадкам”, - Глава УГКЦ на інтронізації в Чернівцях
2017-11-18 19:16:18
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18 листопада, у день пам’яті священномучеників Галактіона й Епістими, увів владику Йосафата (Мощича) на престол Правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії…

Про все, крім політики”. Фестиваль духовної пісні
2017-11-16 22:56:57
З нагоди відзначення 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, У Коломиї відбудеться 4-ий фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”.

Конкурс молодіжних інновацій в Україні
2017-11-16 15:43:45
Комісія “Справедливість та мир” проводить конкурс молодіжних інновацій в Україні Lаudato Si Startup Challenge. Laudato Si’ Startup Challenge є натхнений енциклікою Папи Франциска _Laudato Si_ і є світовою ініціативою, направленою на заохочення пошуку рішень світовим проблемам людства за допомогою інноваційних стартапів.

Чин інтронізації першого єпископа Чернівецької єпархії УГКЦ
2017-11-15 21:10:43
18 листопада о 12.00, у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці відбудеться Архиєрейська Літургія та Чин інтронізації першого правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії УГКЦ владики Йосафата (Мощича).

У Коломиї відбудеться пісений фестиваль “Все упованіє на тебе Мати возлагаю”
2017-11-15 20:38:09
З нагоди відзначення 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, у Коломиї відбудеться фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди