Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці в Сопові

2017-10-14 19:51:09

У повітрі витала якась особлива радість, з самого ранку із храму Сопова доносився спів церковного хору, який возвеличував Богородицю піснею: “Ти моя Мати, Царице Небесная”. 14 жовтня парафія Покрови Пресвятої Богородиці відзначає особливий день – храмовий празник.

Напередодні цьогорічного храмового свята парафіяни ретельно готовувалися: одні прибирали та прикрашали храм, інші впорядковували церковне подвір’я.

Розділити радість свята з’їхалась велика кількість гостей та духовенства з сусідніх парафій. Були серед них й такі, що йшли до Сопова пішки. На подвір’ї церкви зустрічаю літню жінку, яка цікавиться котра година, а далі з полегшенням зітхає: “встигла”. Виявилось, що парафіянка впродовж двох годин пішою ходою добиралась сюди з с.Воскресінці. На питання з ким ще вона доладала шлях 80-річна жінка відповідає:”Не сама, з Матінкою Божою”.

Святкування розпочались Утренею та Божественною Літургією, в часі якої проповідь виголосив віце-канцлер єпархії о. Олександир Федоришин.

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо Твій святий покров, бо Ти за нас завжди до Христа молишся… Кожне богородичне свято, яке ми почитаємо протягом літургійного року має своє підґрунтя в історії спасіння. Сьогоднішнє свято не пов’язане із земним життям Богородиці, бо встановилося воно в Х столітті, коли сарациди напали на Константинополь і люди, боронячи своє місто не розбігалися, але сходилися до храму, щоб там випрошувати ласки у Бога. Сталося диво. Св. Андрій Юродивий побачив видіння, в якому Богородиця сходить із неба і покриває місто своїм материнським омофором. Це було знаком того, що Бог є серед людей своїх, що Він пам’ятає, а Богородиця опікується. Тоді ж, в дивний спосіб, ворог відступив. Це свято встановилося у Візантійській імперії і святкувалось до 1453 р, доки не було зруйноване саме місто. Втім пам’ять та почитання цієї неймовірної події перейшла на наші землі з прийняттям християнства. Можна без сумніву сказати, що це свято вчить і говорить нам, що Богородиця є тією заступницею, яка не залишає нас. Коли ми дивимось на ікону Покрову Пресвятої Богородиці, то бачимо, що Вона тримає свої долоні звернені до Бога, молячись за кожного з нас. Безперечно, сьогоднішнє ваше місце в храмі нічим не різниться від того, коли сарацини нападали на Константинополь. Бо й ви приходите сюди, щоб побачити Божу волю, щоб відчути на скільки Бог любить кожного із нас і на скільки ви є потрібні Йому, а Він вам”, - сказав священик.

Опісля парох о.Олег Ткачук подякував парафіянам за те, що подбали про храм, а гостям та священнослужителям - за спільну молитву. Далі відбулось мирування, після чого парафіяни вийшли на освячення води.

Поряд з сьогоднішнім релігійним святом ми також почитаємо національне - День захисника України. Звертаючись до присутніх військовий капелан о. Михайло Дзюба наголосив: “Сьогодні ми повинні наново преосмислити наше життя. Покров Матері Божої має просвітити нас, не тільки духовно, але й національно…Колись до нас, ще молодих семінаристів, отці василіани зверталися словами: “Браття, навчаючись на священиків пам’ятайте, якщо ви будете думати тільки про будову церков із золотими куполами, то ваша служба на марне. Найперше ви повинні відродити любов до храму Божого у серцях народу, а далі виховувати й навчати поваги до рідної землі”.”

На завершення отці через покроплення свяченою водою поблагословили вірян.

Дякуємо Богу і Пресвятій Богородиці за можливість дочекатися цього свята. Нехай Господь благословить отців та парафіян численними ласками, а Пречиста Діва Марія завжди тримає свій омофор, опікуючись кожним.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії
Останні новини
356 pages

Парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля
2018-01-28 22:35:54
27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця.

Розколяда на парафії с.Хутір-Будилів
2018-01-28 22:09:06
28 січня на парафії с. Хутір-Будилів відбулась Розколяда. Перед початком дійства з вітальним словом до присутніх звернувся адміністратор храму о. Сергій Радченко. Після спільної молитви в храмі звучали найрозноманітніші колядки на прославу Божу.

Владика Василь (Івасюк) освятив іконостас у храмі с.Ліски
2018-01-28 17:05:00
28 січня на парафії в с.Ліски, що належить до Отинійського деканату відбулось освячення іконостасу. На запрошення адміністратора храму о. Андрія Гончаренка Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський владика Василь (Івасюк).

Покаяння – це дерево життя, яке воскрешає багатьох духовно померлих”, - владика Василій (Івасюк) у неділю після Богоявлення.
2018-01-21 17:06:45
Сьогодні, в неділю після Богоявлення, кир Василій (Івасюк) очолив богослужіння в головному храмі єпархії.

Архиєрейське богослужіння у неділю після Богоявлення
2018-01-21 15:34:34
21 січня, у неділю після Богоявлення, єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) здійснив пастирський візит до парафії Святого Миколая Чудотворця, що в Коломиї.

Слово Предтечі й по сьогодні служить дороговказом у нашому житті”, - владика Василій (Івасюк)
2018-01-20 18:33:28
20 січня, у день свята собору Івана Хрестителя, правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Богоявлення Господнього, в м.Коломия.

Зі щедрівками до єпархії
2018-01-19 22:11:11
Сьогодні, 19 січня, до єпархіального управління з хорошим та піднесеним настроєм завітав хор Катедрального собору Преображення Христового, щоб защедрувати.

Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин освячення води в Буковелі
2018-01-19 18:37:24
У день празника Богоявлення Господнього єпарх Коломийський здійснив Чин освячення води в гірськолижньому курорті “Буковель”.

Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)
2018-01-19 13:48:06
Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє. З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечіря з Литією.

У Навечір’я Богоявлення владика Василь (Івасюк) звершив святкове богослужіння та чин освячення води
2018-01-18 16:03:43
18 січня, у Навечір’я Богоявлення, владика Василь (Івасюк) молився в соборі Святого Архистратига Михаїла, що в м.Коломия. Єпископ очолив Великі Царські часи, після яких була відслужена Вечірня із Літургією Василія Великого.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди