Храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці в Сопові

2017-10-14 19:51:09

У повітрі витала якась особлива радість, з самого ранку із храму Сопова доносився спів церковного хору, який возвеличував Богородицю піснею: “Ти моя Мати, Царице Небесная”. 14 жовтня парафія Покрови Пресвятої Богородиці відзначає особливий день – храмовий празник.

Напередодні цьогорічного храмового свята парафіяни ретельно готовувалися: одні прибирали та прикрашали храм, інші впорядковували церковне подвір’я.

Розділити радість свята з’їхалась велика кількість гостей та духовенства з сусідніх парафій. Були серед них й такі, що йшли до Сопова пішки. На подвір’ї церкви зустрічаю літню жінку, яка цікавиться котра година, а далі з полегшенням зітхає: “встигла”. Виявилось, що парафіянка впродовж двох годин пішою ходою добиралась сюди з с.Воскресінці. На питання з ким ще вона доладала шлях 80-річна жінка відповідає:”Не сама, з Матінкою Божою”.

Святкування розпочались Утренею та Божественною Літургією, в часі якої проповідь виголосив віце-канцлер єпархії о. Олександир Федоришин.

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо Твій святий покров, бо Ти за нас завжди до Христа молишся… Кожне богородичне свято, яке ми почитаємо протягом літургійного року має своє підґрунтя в історії спасіння. Сьогоднішнє свято не пов’язане із земним життям Богородиці, бо встановилося воно в Х столітті, коли сарациди напали на Константинополь і люди, боронячи своє місто не розбігалися, але сходилися до храму, щоб там випрошувати ласки у Бога. Сталося диво. Св. Андрій Юродивий побачив видіння, в якому Богородиця сходить із неба і покриває місто своїм материнським омофором. Це було знаком того, що Бог є серед людей своїх, що Він пам’ятає, а Богородиця опікується. Тоді ж, в дивний спосіб, ворог відступив. Це свято встановилося у Візантійській імперії і святкувалось до 1453 р, доки не було зруйноване саме місто. Втім пам’ять та почитання цієї неймовірної події перейшла на наші землі з прийняттям християнства. Можна без сумніву сказати, що це свято вчить і говорить нам, що Богородиця є тією заступницею, яка не залишає нас. Коли ми дивимось на ікону Покрову Пресвятої Богородиці, то бачимо, що Вона тримає свої долоні звернені до Бога, молячись за кожного з нас. Безперечно, сьогоднішнє ваше місце в храмі нічим не різниться від того, коли сарацини нападали на Константинополь. Бо й ви приходите сюди, щоб побачити Божу волю, щоб відчути на скільки Бог любить кожного із нас і на скільки ви є потрібні Йому, а Він вам”, - сказав священик.

Опісля парох о.Олег Ткачук подякував парафіянам за те, що подбали про храм, а гостям та священнослужителям - за спільну молитву. Далі відбулось мирування, після чого парафіяни вийшли на освячення води.

Поряд з сьогоднішнім релігійним святом ми також почитаємо національне - День захисника України. Звертаючись до присутніх військовий капелан о. Михайло Дзюба наголосив: “Сьогодні ми повинні наново преосмислити наше життя. Покров Матері Божої має просвітити нас, не тільки духовно, але й національно…Колись до нас, ще молодих семінаристів, отці василіани зверталися словами: “Браття, навчаючись на священиків пам’ятайте, якщо ви будете думати тільки про будову церков із золотими куполами, то ваша служба на марне. Найперше ви повинні відродити любов до храму Божого у серцях народу, а далі виховувати й навчати поваги до рідної землі”.”

На завершення отці через покроплення свяченою водою поблагословили вірян.

Дякуємо Богу і Пресвятій Богородиці за можливість дочекатися цього свята. Нехай Господь благословить отців та парафіян численними ласками, а Пречиста Діва Марія завжди тримає свій омофор, опікуючись кожним.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії