Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Василь Макух – живий смолоскип”

2017-11-20 17:52:40

Межа любові до України… “Крайні” роки всі говорять про любов до України… Чи є межа цієї любові? Чи готовий кожен українець пожертвувати своїм життям, своїм щастям заради “НЕЇ”?  Мирослав Ірчан, Микола Куліш, Лесь Курбас, Василь Макух, Валер’ян Підмогильний, Василь Стус, Микола Хвильовий, Тарас Шевченко  –  замордовані, розстріляні, знищені… Цей список можна дописувати і дописувати…

Студенти та викладачі Коломийського навчально-наукового інституту провели захід “Василь Макух – живий смолоскип”  у  МЦ “Світовид”.  Василь Макух  народився 14 листопада 1927 року в с. Карів Сокальського району Львівської області, в 17-річному віці вступив  до лав УПА і склав присягу на вірність українському народові. Згодом був засуджений та отримав 10 років ув’язнення  в таборах Мордовії і 5 років заслання на землях Сибіру, де познайомився з майбутньою дружиною Лідією Запарою (яка також там відбувала заслання). 1957 року Василь Макух повернувся на рідну землю, одружився з Лідією Запарою,  згодом молода сім’я  виховувала двох дітей. Однак Василь Макух не відчував справжньої волі. 5 листопада 1968 року вчинив акт самоспалення на Хрещатику в Києві проти русифікації України та проти радянського вторгнення в Чехословаччину. Живим факелом він пробіг вулицею, закликаючи українців до боротьби за незалежну та  вільну Україну.

На початку заходу до молоді звернувся парох Коломийського навчально-наукового інституту отець Володимир Гуменюк: “Ми сьогодні не беремо на себе відповідальність засуджувати чи оправдовувати вчинок Василя Макуха, адже він пожертвував своїм життям заради незалежності України. Тільки Бог має право судити, а в цю хвилю, як справжні християни, маємо обов’язок за нього занести свої молитви до Всевишнього. Пам’ятаймо, що Господь – милосердний до всіх людей”.

Студенти групи У-3 Коломийського навчально-наукового інституту Антоніна Гриценко, Уляна Гуцуляк та Надія Тинкалюк  (куратор – викладач кафедри філології Ольга Гловацька) розповіли присутнім про життєвий шлях Василя Макуха. Гостями заходу були  письменник, мовознавцець, член Національної спілки письменників України Олекса Різників, відомий коломиянин Мирослав Драган та письменник Станіслав Бондаренко. Станіслав Бондаренко поділився роздумами з присутніми про минулих та сучаних героїв України, про майданну та постмайданну динаміку подій і подарував навчальним закладам міста Коломиї свою нову книгу поезій “З ким МІСто говорить”. Відома художниця, коломиянка Емілія Бережницька розповіла присутнім про свою картину “Василь Макух – живий смолоскип”, яку  намалювала  2000 р., а голова Коломийського міськрайонного товариства “Союз українок” Марія Гнатюк прочитала постанову Верховної Ради України про відзначення 90-річчя з дня народження Василя Макуха. Під час заходу звучали патріотичні вірші генія Івана Франка та сучасної письменниці Діани Гальченко, а також уривки з прозових творів Мирослава Ірчана.

На заході були присутні студенти Коломийського економіко-правового коледжу (викладач Тетяна Кучерян), Коломийського політехнічного коледжу (викладач Любов Турчанська), Інституту управління природними ресурсами (завідувач кафедри гуманітарних дисциплін, голова Коломийського товариства “Просвіта” Василь Глаголюк), а також учні старших класів Коломийської гімназії ім. М. Грушевського (вчителі Лариса Бойцан та Любов Сембратович).

Життя Василя Макуха не врятували, але його вогонь палає й досі. Про героїчний вчинок Василя Макуха, про небувалий у новітній європейській історії український “живий смолоскип” заговорив світ, дізнались про нього і в Чехословаччині. Услід за Василем Макухом встав до бою за волю двадцятирічний празький студент Ян Палах. Вчинок Василя Макуха повторили борці проти тоталітаризму з Литви, Польщі і Чехії. Через 10 років після Макуха самоспалення вчинив Олекса Гірник на Чернечій горі у Каневі, також протестуючи проти русифікації України радянським режимом. “Історії ж бо пишуть на столі, ми ж пишем кров’ю на своїй землі”,  наголошує  Ліна Костенко. Пам’ятаймо наших героїв, гордо несімо іскру любові до рідного краю, яку запалив Василь Макух, та з гідністю творімо сучасну історію України!                                                           

Автор: Галина Волощук
Останні новини
356 pages

Парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля
2018-01-28 22:35:54
27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця.

Розколяда на парафії с.Хутір-Будилів
2018-01-28 22:09:06
28 січня на парафії с. Хутір-Будилів відбулась Розколяда. Перед початком дійства з вітальним словом до присутніх звернувся адміністратор храму о. Сергій Радченко. Після спільної молитви в храмі звучали найрозноманітніші колядки на прославу Божу.

Владика Василь (Івасюк) освятив іконостас у храмі с.Ліски
2018-01-28 17:05:00
28 січня на парафії в с.Ліски, що належить до Отинійського деканату відбулось освячення іконостасу. На запрошення адміністратора храму о. Андрія Гончаренка Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський владика Василь (Івасюк).

Покаяння – це дерево життя, яке воскрешає багатьох духовно померлих”, - владика Василій (Івасюк) у неділю після Богоявлення.
2018-01-21 17:06:45
Сьогодні, в неділю після Богоявлення, кир Василій (Івасюк) очолив богослужіння в головному храмі єпархії.

Архиєрейське богослужіння у неділю після Богоявлення
2018-01-21 15:34:34
21 січня, у неділю після Богоявлення, єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) здійснив пастирський візит до парафії Святого Миколая Чудотворця, що в Коломиї.

Слово Предтечі й по сьогодні служить дороговказом у нашому житті”, - владика Василій (Івасюк)
2018-01-20 18:33:28
20 січня, у день свята собору Івана Хрестителя, правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Богоявлення Господнього, в м.Коломия.

Зі щедрівками до єпархії
2018-01-19 22:11:11
Сьогодні, 19 січня, до єпархіального управління з хорошим та піднесеним настроєм завітав хор Катедрального собору Преображення Христового, щоб защедрувати.

Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин освячення води в Буковелі
2018-01-19 18:37:24
У день празника Богоявлення Господнього єпарх Коломийський здійснив Чин освячення води в гірськолижньому курорті “Буковель”.

Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)
2018-01-19 13:48:06
Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє. З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечіря з Литією.

У Навечір’я Богоявлення владика Василь (Івасюк) звершив святкове богослужіння та чин освячення води
2018-01-18 16:03:43
18 січня, у Навечір’я Богоявлення, владика Василь (Івасюк) молився в соборі Святого Архистратига Михаїла, що в м.Коломия. Єпископ очолив Великі Царські часи, після яких була відслужена Вечірня із Літургією Василія Великого.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди