Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

У день 65-ої річниці від дня народження світлої пам’яті владики Миколая Сімкайла

2017-11-21 18:57:11

21 листопада виповнилося б 65 років від дня народження правлячого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ владики Миколая Сімкайла. Церковні діячі пам’ятають владику як авторитетного керівника і талановитого господаря. Парафіяни Івано-Франківська та Коломиї називають його  добрим сповідником, а молодь – найкращим другом. Для художників і письменників владика Миколай був передовсім турботливим батьком та меценатом. Усі грані цієї надзвичайної людини годі перелічувати.

21 травня 2013 року серце владики раптово перестало битися.  І вже тоді, з його відходом стало зрозуміло, що Прикарпаття втратило непересічну постать, яку немає ким замінити.

Коли владика Миколай Сімкайло з’являвся у якомусь товаристві, він блискавично ставав центром  розмови і перебирав на себе увагу цілої компанії. Власне, побачити і почути його прихід можна було здаля. Ця поважна статура й потужний голос відразу займали весь простір. Першим ділом владика з усіма вітався – цю звичку він перебрав у свого духовного наставника Павла Василика, із яким пліч-о-пліч боролися за вихід греко-католицької церкви із підпілля, пише прес-служба Коломийської єпархії з посиланням на Галицький кореспондент.

Своїм виглядом, словами, жестами та вчинками владика відрізнявся від усіх інших священиків. За це одні його обожнювали, а інші не сприймали. Природа несприйняття крилася передовсім у суб’єктивному уявленні, яким має бути український греко-католицький священик. Він міг жартома знайти підхід до молоді. Коли хтось приїжджав на ровері, владика міг й собі сісти на ровер і покружляти перед храмом. Молоді цьому дуже тішилися, а їх батьки могли вважати, що то священикові не личить. Втім владика не боявся ніяких пересудів, стереотипів чи людських оцінок, бо був, передовсім, людиною дії. Робив лише те, що вважав за потрібне.

Мало хто зі священиків після Андрея Шептицького зробив для церкви на Прикарпатті так багато, як владика Миколай Сімкайло. Він був передовсім “будівничим” церкви. Своєю невтомною працею владика започаткував Івано-Франківський Карітас, Мальтійську службу, Катехитичний центр, збудував архікатедральний собор Преображення Господнього у Коломиї, сиротинець у Коломиї, реабілітаційний центр для наркозалежних у Вістовій, створив радіо “Дзвони”, висвятив 60 священиків, освятив 32 нових храми, реставрував Дяківсько-катехитичний коледж у Коломиї… Значно більше за ці споруди владика Миколай залишив по собі у людських спогадах.

Багатьом не подобалося, що владика завжди мав при собі гроші. Коли хтось просив його допомоги на якусь добру справу, він ніколи не відмовляв. Мав звичку рахувати гроші, не витягаючи їх із кишень, що дуже потішало очевидців. Чи справа вартує його допомоги, владика визначав за двома критеріями: чи це потрібно Україні і чи це потрібно людям. Кажуть, для владики не існувало неможливого. Якщо ідея, на його думку, могла принести користь, він міг допомогти будь-кому у будь-якій справі.

Усі, хто знав владику Миколая, відзначають його вишуканий естетичний смак. Найкращим підтвердження цьому – його дітище, катедральний собор у Коломиї. Ніякого надміру і багатства. Лише стриманий розпис. Йому вдалося зберегти традиції візантійського іконопису й при цьому вдатися до експерименту, запросивши до роботи молодих митців. Розпис, яким усі захоплюються, – це дипломна робота студентів. Навряд чи хтось інший зі священиків ризикнув би довірити таку відповідальну роботу нікому не відомим початківцям. Але владика сам керував будівництвом і оздобленням собору, тому усі робили лише те, що він казав.

Митцям, які потребували допомоги, владика давав роботу. Коли хтось просив грошей на книжку, то казав: “Мушу видіти, чи це потрібна справа для України.” Відтак допоміг у виданні багатьох збірок вертепів, колядок, коломийок. Художникам, як правило, робив замовлення. Казав: “Зроби мені таке-то”. Якщо хтось відповідав, що не знає, як то зробити, владика наполягав – ти знаєш!  Його віра у людські можливості завжди підкріплювалася неабияким даром переконання. Усі знають, що Опанас Заливаха ніколи не робив ніяких копій. Він зробив лише один виняток у своєму житті – для владики Сімкайла. А владика у свою чергу дуже тішився, що в його колекції є ікона Богородиці, намальована “самим Заливахою”.

Владику Миколая називають вродженим ґаздою, але він був ним не для своїх потреб. Усі гроші владика направляв на будівництво, допомогу людям та на придбання і реставрацію ікон, які мріяв залишити громаді. Він зібрав понад сотню ікон із зображенням Святого Миколая та ще кількасот старовинних ікон з різних регіонів України – скільки саме, він і сам не знав, бо не був матеріалістом і не збирався їх продавати. Це захоплення розпочалося випадково: коли отець працював пожежником, йому довелося гасити підпалену комуністами церкву у Микитинцях. Ризикуючи своїм життям, він виніс звідти старовинну ікону. Пізніше розповідав, що цей випадок наштовхнув його на ідею збирати колекцію ікон і рятувати їх від знищення. 

На жаль, залишилось й багато нереалізованих ним планів. Однією з найбільших мрій владики було облаштувати музей ікон та інших сакральних цінностей, щоб люди бачили і знали, які мають скарби. Після його смерті цей задум довершили його наступники.

На власному прикладі він показав, як потрібно служити Богові й народу.  За життя владика любив повторювати: “Маємо кожен робити свою справу, пропагувати українське і один одного підтримувати, бо всі ми брати і сестри!” Ці добрі спогади і світла пам`ять про владику Миколая Сімкайла назавжди залишаться у наших серцях.

 

Останні новини
356 pages

Парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля
2018-01-28 22:35:54
27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця.

Розколяда на парафії с.Хутір-Будилів
2018-01-28 22:09:06
28 січня на парафії с. Хутір-Будилів відбулась Розколяда. Перед початком дійства з вітальним словом до присутніх звернувся адміністратор храму о. Сергій Радченко. Після спільної молитви в храмі звучали найрозноманітніші колядки на прославу Божу.

Владика Василь (Івасюк) освятив іконостас у храмі с.Ліски
2018-01-28 17:05:00
28 січня на парафії в с.Ліски, що належить до Отинійського деканату відбулось освячення іконостасу. На запрошення адміністратора храму о. Андрія Гончаренка Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський владика Василь (Івасюк).

Покаяння – це дерево життя, яке воскрешає багатьох духовно померлих”, - владика Василій (Івасюк) у неділю після Богоявлення.
2018-01-21 17:06:45
Сьогодні, в неділю після Богоявлення, кир Василій (Івасюк) очолив богослужіння в головному храмі єпархії.

Архиєрейське богослужіння у неділю після Богоявлення
2018-01-21 15:34:34
21 січня, у неділю після Богоявлення, єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) здійснив пастирський візит до парафії Святого Миколая Чудотворця, що в Коломиї.

Слово Предтечі й по сьогодні служить дороговказом у нашому житті”, - владика Василій (Івасюк)
2018-01-20 18:33:28
20 січня, у день свята собору Івана Хрестителя, правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Богоявлення Господнього, в м.Коломия.

Зі щедрівками до єпархії
2018-01-19 22:11:11
Сьогодні, 19 січня, до єпархіального управління з хорошим та піднесеним настроєм завітав хор Катедрального собору Преображення Христового, щоб защедрувати.

Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин освячення води в Буковелі
2018-01-19 18:37:24
У день празника Богоявлення Господнього єпарх Коломийський здійснив Чин освячення води в гірськолижньому курорті “Буковель”.

Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)
2018-01-19 13:48:06
Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє. З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечіря з Литією.

У Навечір’я Богоявлення владика Василь (Івасюк) звершив святкове богослужіння та чин освячення води
2018-01-18 16:03:43
18 січня, у Навечір’я Богоявлення, владика Василь (Івасюк) молився в соборі Святого Архистратига Михаїла, що в м.Коломия. Єпископ очолив Великі Царські часи, після яких була відслужена Вечірня із Літургією Василія Великого.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди