У Коломийському навчально-науковому інституті провели зустріч із капеланами

2017-11-24 19:18:02

У Коломийському навчально-науковому інституті відбулася зустріч з капеланами Коломийської єпархії УГКЦ отцями Василем Довганюком і Михайлом Дзюбою, а також з воїном АТО Олегом Кіращуком. З нагоди Дня гідності і свободи капелани провели зі студентами урок з історії України “Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє” (О. Довженко).

Отець Василь Довганюк розповів присутнім про свою колекцію металевих хрестів різних епох (від часів Київської Русі до ХХ ст.), зокрема про колекцію хрестів-тільників, наперсних хрестів, виносних, хрестів-релікваріїв та хрестів-мощівників.

Хрести-реліквіарії  – це приватні символи благочестя, які були родинними реліквіями. Віра в чудодійну силу святих мощів у зціленні від хвороб, порятунку від стихійних лих та “наглої смерті” сприяла широкому поширенню в усіх верствах суспільства. Хрести-реліквіарії виготовляли з коштовних металів, декорували і прикрашали написами з ім’ям власника. Існувала традиція дарувати такі хрести найближчим родичам і новонародженим на знак благословення. Ці дарунки потім передавали з покоління в покоління, їх вміщували в спеціальні футляри і зберігали на домашніх “божницях” або носили на грудях під одягом чи поверх нього”, – зазначив отець Василь.

Отець Михайло Дзюба розповів молоді про зародження капеланства в Україні, про служіння капеланів на сході, а також поділився роздумами про історію України. “Немає більш важливого завдання, щоб донести до людей, передусім до молоді, повні й правдиві знання про історію свого народу, його роль у світових суспільних, політичних та економічних процесах, про ціну його національних надбань і тих страшних поразок, що виникали через брак духовної єдності та взаєморозуміння. Треба розбудити пам’ять народу, зміцнити національний фундамент – основу будь-якої держави. Згадаймо Степана Бандеру, Симона Петлюру, В’ячеслава Чорновола, котрі були взірцевими поводирями українського народу”,  – звернувся до студентів отець Михайло.

Всесвітньо відомий писанкар, коломиянин, воїн АТО Олег Кіращук розповів присутнім про “передову” на Сході України, про те, які відчуття переповнюють, коли  гинуть молоді хлопці, твої побратими, про те, як вони  залишаються без ніг, без рук, але з гарячим серцем, сповненим любові до України та великої надії і віри в перемогу українського народу. Затамувавши подих, студенти Коломийського навчально-наукового інституту слухали розповіді очевидців війни на сході України, в залі панувала тиша. Також під час зустрічі отець Василь Довганюк представив виставку зі своєї колекції хрестів та зброї “Історія нашого краю”.

Студенти Коломийського навчально-накового інституту привітали військових з прийдешніми святами і передали їм теплі речі та продукти. Організатор заходу – викладач кафедри філології Галина Волощук.

Автор: Галина Волощук для прес-служби єпархії