У 25-ту неділю після Зіслання Святого Духа владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння в Катедральному соборі м.Коломия

2017-11-26 19:09:30

26 листопада Єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) очолив Утреню та Божественну Літургію в Катедральному соборі Преображення Христового.

Преосвященному владиці співслужили: адміністратор Катедрального собору о.Володимир Білослудцев, економ єпархії о.Віктор Прийдун та о.Роман Малярчук. Тим часом о.Віталій Марук та о.Сергій Триф’як сповідали вірян.

Після Божественної Літургії владика Василь виголосив проповідь на тему євангельського читання. У ній архиєрей наголосив на важливості братерської любові і милосердя один до одного.

Ісус Христос розповідає нам, як чоловік, який ішов з Єрусалиму в Єрихон, попався розбійникам. Він був пограбований, побитий і залишений стікати кров’ю, вмирати на узбіччі дороги. Повз пройшли священик та левіт, зупинився тільки самарянин. Чоловік, який попався в руки розбійникам, – це Адам. Це він з Єрусалиму, тобто з раю, іде у той світ – у Єрихон. Але на нього нападає Сатана, злі духи. Його грабують, збитого і скатованого залишають помирати. Його рани – це наслідок його ж непослуху. Священик проходить біля помираючого чоловіка. “Священик” – це старозавітне право і Закон, але воно не відчуває потреби допомогти вмираючому. Другим проходить храмовий служитель – левіт, але і він проходить повз пораненого. Левіт є символом старозавітної синагоги. І ось приходить чужоземець самарянин, який уособлює собою Христа. Він дезінфікує рани пораненому вином, поливає рани оливою. Вино і олива – символізують Святі Тайни Євхаристію, Покаяння й Єлеопомазання. Нарешті він несе його до заїзду, тобто передає Святій Церкві. А господареві заїзду дає два динарії. Цей господар – це пастир Церкви, який має опікуватися ввіреними йому людськими душами. Два динарії – це два Заповіти, Старий і Новий. І ще каже: “Мушу відійти”. Христос повинен відійти, але Він прийде судити світ. І каже: “І те, що витратиш на нього більше, я заплачу тобі, коли повернуся” (Лк.10,35), тобто Він дасть нагороду тим, котрі чинять милосердя”,- сказав проповідник.

Відтак владика закликав усіх до внутрішньої готовності віднайти ближнього та віддати йому своє серце. ”Господь хоче, щоби люди допомагали страждаючим та приблизили їх до себе, а своє серце вчинили милосердним на прохання ближніх. Знайдіть своє місце в житті чи зі старозавітним рабіном, чи з левітом, а чи з погордженим усіма самарянином.”,- додав архиєрей.

По закінченню Літургії віряни відправились додому, щоб понести недільну науку в свої сім’ї та домівки.

Джерело: прес-служба єпархії