Нехай не зміліє річка нашої пісенної духовності”, - владика Василій (Івасюк) на фестивалі “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”

2017-11-26 22:15:39

26 листопада в Міському палаці культури ”Народний Дім” м.Коломия відбувся IV фестиваль духовної пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”, присвячений 125-літтю від дня народження Ісповідника віри, патріарха Йосифа Сліпого. Передував такій гучній події цілий ряд заходів, які проводились в місті протягом тижня: демонстрація мультиплікаційного фільму “Йосиф Сліпий” , документальна кінострічка “Молитва за Україну”, паломницька подорож до Зарваниці та місця народження патріарха Йосифа Сліпого с.Заздрість, виставка дитячих малюнків “Духовний світ очима дітей”.

Розпочався захід з фрагменту театралізованого дійства “Владика нескорених”, в якому актори передали атмосферу нетлінної віри Патріарха в суворих таборових умовах. Після прологу право урочисто відкрити фестиваль надали його співзасновникам: правлячому Архиєрею Коломийської єпархії владиці Василію (Івасюку), голові Коломийської РДА Любомиру Глушкову, голові Коломийської районної ради Роману Дячуку, заступнику міського голови Володимиру Бойцану та народному депутату Юрію Тимошенку.

В театралізованому дійстві ми бачили малого Йосифа Сліпого, відтак його тернистий шлях. Він мав надію і з нею пройшов через всі ув’язнення й зневаги. Долаючи скільки труднощів, Патріарх не згубив своєї віри. На його життєвому прикладі пересвідчуємося, що з Богом людина здатна подолати все. Адже спочатку йде віра, а потім Бог робить чудо. Я щиро бажаю, щоб сьогодні через піснеспіви ми змогли збатитись й ще більше укріпити свою віру”, - звернувся до присутніх владика Василь.

Голова громадської організації  “Зарваницька ініціатива” Любомир Глушков пригадав як зароджувався фестиваль на Коломийщині і яких зусиль для його проведення було докладено. “П’ять років тому ми разом з активістами ГО “Зарваницька ініціатива” прийшли до владики Василія і попросили благословення на проведення такого фестивалю. На той час подібних фестивалів на Коломийщині не проводилось, хоча було багато інших достойних заходів. Ми надзвичайно переживали чи буде він жити і як його сприйме Коломийщина. Зараз фестиваль масштабно розростається, адже триває цілий тиждень, який охоплений різними святковими урочистостями. Лише один рік ми не проводили його у зв’язку з подіями на сході України. Але все-таки,  як зазначив Владика, фестиваль має проводитись незалежно як далі розвиватиметься ситуація. Адже саме він є тою духовною опорою й джерелом, яке дає нам підживлення”, - сказав Любомир Глушков.

Цьогорічний фестиваль об’єднав на одній сцені родинні дуети, аматорські хорові капели, ансамблі, церковні й дитячі хори, які співали на прославу Бога.

Розпочав мистецьку програму хор Катедрального собору Преображення Господнього “Світло Тавору” з виконання пісні “Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю”. Трепетно й проникливо читала вірш “Я дякую Тобі, мій Бог” Ангелінка Соповська з Коршева. Надзвичайно душевно звучала пісня “Я піду за Христом, моя мамо” у виконанні о.Романа Малярчука. Запам’ятався й сповнений щирої любові виступ Вікторії Василишин із с.Рунгури з піснею “Ісусе, Ти мій найкращий друг”. Наспів монахів “Агне партене” виконало тріо священиків – о.Романа Малярчука, о.Михайла Луканюка та о. Юрія Лукачика. Загалом концертна програма скаладалась з 25 насичених номерів. Завершили фестиваль спільним виконанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний”.

Наостанок владика Василій додав: “Цей фестиваль є насамперед фестивалем пошуків, згуртуванням української нації. Раніше кобзарі несли правду історії нашого народу через пісню. Звідти виріс Шевченко і багато інших світочів. Тому ми так само сходімося на такі духовні заходи, щоб не зміліла річка нашої пісенної духовності”.

Слова духовної пісні вкотре об’єднали мешканців Коломийщини й заставили битися їхні серця в унісон разом з виконавцями. Сподіваємось “пожати” ще більші плоди талантів на V ювілейному фестивалі, який відбудеться вже наступного року.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії