Студентам Коломийського навчально-наукового інституту провели лекцію на тему: “Євромайдан і Революція Гідності”

2017-12-01 19:04:27

Лекція митрофорного протопресвітера, доктора, професора кафедри пасторального богослов’я Українського католицького університету отця Михайла Димида “Євромайдан і Революція Гідності” в Коломийському навчально-науковому інституті.

У Коломийському навчально-науковому інституті отець Михайло Димид прочитав лекцію “Євромайдан і Революція Гідності” для студентів І-ІV курсів спеціальностей “Філологія (українська мова та література)”, “Початкова освіта”, “Фізичне виховання”. На початку зустрічі директор Коломийського навчально-наукового інституту Юрій Плекан представив аудиторії отця Михайла та висловив подяку за те, що отець Михайло залюбки погодився зустрітися зі студентською молоддю Коломиї.

Кожна людина, створена Богом, тому вона є доброю. У створеному Богом світі також є певні правила гри, ці правила – в серці кожної людини, і через це світ є добрим. Кожен народ має свої традиції. Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів нам передаються настанови та життєва мудрість щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприймання українського народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і нашого народу взагалі. Українське суспільство після Майдану почало жити в новому вимірі. Слово “майдан” набуло для нас особливого значення і стало символом свободи та гідності. Майдан – це подвір’я біля кожного дому, місце нашої праці чи навчання. Кожен з нас зобов’язаний творити Майдан у своєму серці. А для цього його треба наповнити Божою благодаттю. Я би порівняв Революцію на Майдані з зачаттям дитини. Потрібно довгих 9 місяців, щоби дитинка народилась, а згодом треба довгих років життя, щоби дитину ”вивести в люди”, – звернувся до молоді отець Михайло Димид. Також отець Михайло Димид розповів молоді про перспективи розвитку України, адже Майдан і Україна (вважає отець) – центральні місця боротьби зі злом, а зло можна подолати тільки любов’ю та молитвою.

Студенти цікавились  біографією гостя. Отець Михайло залюбки поділився інформацією про те, як з’явилося радіо “Воскресіння” 1989 року, про свій переїзд до Львова та активний розвиток в Україні. Насамкінець заходу викладач кафедри філології Галина Волощук висловила подяку отцю Михайлові за “філософію серця” та щирість спілкування зі студентами. Гучними оплесками студенти Коломийського навчально-наукового інституту також висловили подяку гостеві.

Автор: Галина Волощук для прес-служби єпархії