друкувати


У Рівному Блаженніший Святослав відкрив другий за значенням собор на Волині

Єпархія УГКЦ | 2017-12-19 22:58:06

19 грудня, у Рівному відбулося освячення греко-католицького собору св. Миколая, який розташований на вулиці Гоголя. Будівництво храму тривало понад десять років. До того Службу Божу проводили у невеличкій церкві, на місці якого зараз зведено собор. Спільними силами громади, меценатів та благодійних організацій довготривале будівництво вдалося завершити. Тож сьогодні, в День Святого Миколая, прихожани храму переступили поріг новозбудованої обителі.

На освячення прибув Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, якому співслужили: владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийський, владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський, владика Віталій (Скоморовський), Єпископ Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви.

Під час проповіді Предстоятель звернувся до вірних з такими словами: "Ми сьогодні освятили чудовий храм. Місто Рівне сьогодні отримало чудовий дар від святого Миколая, – дар, який тільки з часом вповні зможемо оцінити, відкрити і збагнути. Освятивши храм, ми виклали у престол мощі ще одного Миколая – Волинського Чудотворця. У престолі навіки також спочинуть мощі священномученика Миколая Чарнецького, який був єпископом нашої Церкви тут, на Волині. Цей храм, вважає Блаженніший, буде часом і простором об'явлення божественної любові. Кожен потребуючий зможе сповнитися всіма дарами, яких потребує. Але водночас святий Миколай запрошує нас любити не словом, не язиком, а ділом та істиною. Ми сьогодні справді можемо сказати собі і людям, що ми є християни лише тоді, коли навчимося діяльної любові".

Також Проповідник пригадав слова праведного митрополита Андрея Шептицького, який сказав, що ненависть ще нічого доброго не збудувала. Адже "лише любов помножена і засвідчена безліччю добрих справ для блага ближнього є необхідним елементом будівництва і відродження вільної та незалежної України", – наголосив Блаженніший Святослав. 

Джерело: прес-служба єпархії