друкувати


Архиєрейське служіння в Неділю Праотців

Єпархія УГКЦ | 2017-12-24 16:25:17

З нагоди Неділі Праотців правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння у храмі Святого Архистатига Михаїла с.Заболотів.

Його Преосвященству співслужили: синкел Івано-Франківської Архиєпархії о.Олег Каськів, віце-ректор Івано-Франківської духовної семінарії  ім.свщмч. Йосафата о.Андрій Чорненко та парох храму о.Захар Михасюта.

Під час богослужіння владика уділив дияконські свячення студенту Івано-Франківської духовної семінарії  ім. свщмч. Йосафата Роману Бойчуку.

Звертаючись до пастви з повчальним словом, владика пояснив євангельську притчу про званих на вечерю. "Господь збирає вірних навколо чаші причастя і закликає багатьох, але далеко не всі відгукуються на цей поклик. Кожен із присутніх сьогодні в храмі почув і прийняв запрошення та задумується над своїм приготуванням і місцем на весільному бенкеті. Але цього не досить. Сьогодні Церква закликає нас зробити наступний крок бути не лише гостями свята, але й слугами, котрі інформують і запрошують інших на недільний бенкет у храмі. Заклик залишається дійсним допоки світлиця-храм не наповниться гостями. З іншої сторони, деякі особи прибули до Божого дому із користолюбних інтересів. Така поважна гостина дає можливість наїстися, напитися та розважитися за рахунок господаря. Ці люди так спішили вирішити свої питання, що навіть святкову не взяли зі собою і це була неповага до господаря. Людина без весільного одягу символізує тих осіб, хто приходить до церкви, але не хоче розлучатися зі своїми гріхами", - сказав владика Василь.

Також архиєрей закликав вірних завжди знаходити час для Бога, молитви та відвідання храму, адже: "всі ми запрошені кожної Літургії духовно пережити народження Сина Божого, але мало хто з нас відповідає на Божу любов одним словом: “Люблю Тебе, Господи!”. І тому заклик “встань і йди до Церкви!” у неділі і свята на спільну молитву – це запрошення увійти до храму і бути щасливим на Євхаристійному бенкеті!"

По закінченню Літургії нововисвячений диякон подякував владиці, батькам та отцям із семінарії за те, що підтримали у виборі й допомогли стати на шлях священства.

Джерело: прес-служба єпархії