друкувати


Архиєрейське богослужіння у Неділю святих отців, перед Різдвом Христовим

Єпархія УГКЦ | 2017-12-31 15:21:24

У Неділю святих Отців, перед Різдвом Христовим, Преосвященний владика Василь (Івасюк) з пастирським візитом відвідав парафію с.Глибока.

Біля храму владику процесійно зустрів парох храму о. Ігор Андрусяк, який привітав дорогого гостя.

Перед початком Архиєрейської Літургії відбулося освячення нового євхаристійного посуду. Після чого богослужіння проходило урочисто, у піднесеному молитовному дусі, під час якого архиєрею співслужили декан Отинійський о.Василь Мельничук та о.Андрій Гончаренко.

По завершенню недільного Богослужіння Владика розпочав свою проповідь зі слів: “Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать” (Мт. 5,8) Саме серцем, за словами владики, людина молиться, відчуває Бога, пізнає матеріальний і духовний світи. Однак, часто "Найжорстокіші серця знаходяться не серед безбожних людей, а серед народу Божого! Християни думають про людей жорстокого серця - атеїстів, партійних керівників, насмішників, богохульників та осіб, які зневажають і відкидають Бога. Ми думаємо про них так: “Їхні серця під впливом гріха стали кам’яними. Для таких вже не можливе покаяння”. Насправді, найтвердіші серця знаходяться посеред віруючих людей. Біблія наголошує, що Богу особливо противне серце людини, коли вона чує Слово Боже і відкидає його, всупереч палким проповідям. Вони не слухають науки Слова Божого і внаслідок чого відрізають себе від надії на зцілення!  Молитва серця є найбільш щира форма звернення людини до Бога і тому серце людини є центром духовного життя і богопізнання", - сказав владика. Підсумувавши архиєрей закликав за все  за все дякувати Господеві і слідкувати за чистотою та простотою свого серця.

Відтак владика завершив свою проповідь біблійним благословенням на Новий рік: “Нехай Господь поблагословить вас і стереже через Ангела-Хоронителя кожного дня! Нехай Господь засяє на вас лицем Своїм, і нехай буде милостивий до вас!” (Числа 6,24-25). Бажаю усім Вам такого благословенного 2018 року Божого!"

Закінчилась Літургія подячними словами та уставним многоліттям.  Далі Преосвященний владика уділив благословення присутнім через обряд мирування і окроплення свяченою водою. 

Джерело: прес-служба єпархії