Архипастирський візит владики Василія (Івасюка) до м.Надвірної

2018-01-08 14:34:42

Другого дня Різдва, в свято Собору Пресвятої Богородиці, правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк) відвідав парафію м.Надвірної.

На порозі Протокатедрального собору Благовіщення Пречистої Діви Марії єпарха урочисто та процесійно зустріли парох протоієєрей о.Андрій Бакота із парафіянами та гостями храму. Після гостинної зустрічі та привітань розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, під час якої Владиці спів служили: парох протоієрей о.Андрій Бакота, який є деканом Надвірнянським, о.Ігор Шліхутка, о.Михайло Касіянчук, о.Андрій Василів, о.Юрій Зеленчук та о.Михайло Мільчаковський.

Під час проповіді владика звернув увагу вірних на особливість сьогоднішнього свята: “Цього дня прославляється не тільки Пресвята Богородиця, але й кожна жінка, особливо кожна матір. Дня 8 березня святкують День жінки, у травні – День матері. Та поки світ здогадався вшанувати жінку і матір, свята Церква вже довгі століття вшановує і жінку, і матір.”, - сказав архиєрей.

В житті кожного буває мить, коли так не вистачає рідної, мудрої, доброї і справедливої мами. Саме тоді її слова стають рятівними для дитини, немов краплини живої води, що падають на суху і пожовклу від спеки траву-мураву. Саме тоді й усвідомлюєш, що без матері ти ніхто і, відкидаючи гордість, самолюбство, біжиш вимолити прощення за спричинений біль. Добре, якщо ще не запізно… Мені дуже шкода тих людей, які не розуміють, чи не хочуть розуміти, що материнські слова, як і вона сама, – це скарб, дарований небом, який треба оберігати щосили. – настановляв владика. - Віддаючи шану нашим матерям, не переставаймо говорити про їх неймовірні якості: чуйне серце, ніжну материнську любов, дбайливе ставлення до своїх дітей, особливу опіку над ними, повну самопожертву ради щастя дитини. Згадаймо ті недоспані ночі, коли мама чувала над нами, коли ми були ще немовлятами. Пригадаймо біль її серця, коли ми захворіли чи заплакали, бо “у дитини заболить палець, а у мами болітиме серце”.”

По завершенню Літургії звучали взаємні многаліття. Тоді єпископ з нагоди свята  помирував вірян.

Джерело: прес-служба єпархії