Єпарха Коломийського владику Василія (Івасюка) привітали з іменинами

2018-01-14 21:20:49

Сьогодні Свята Церква вшановує пам’ять св. Василія Великого та Обрізання Господа нашого Ісуса Христа. З нагоди свята у Катедральному соборі Преображення Христового було звершено Божественну літургію, яку очолив владика Василій (Івасюк). Співслужили єпископу адміністратор храму о.Володимир Білослудцев, економ єпархії о.Віктор Прийдун та директор БФ “Карітасу Коломийської єпархії” о.Сергій Триф’як. Урочисту відправу супроводжував хор Катедрального собору “Світло Тавору” під керівництвом п.Світлани Гаргат.

Після слова проповіді Преосвященного владику з сьогоднішніми іменинами численно вітало духовенство собору, студенти Дяківсько-катехитичного коледжу, молодіжна християнська організація “Діти Світла”  та представники влади. В свою чергу владика Василій подякував всім за щирі вітання, після чого було проспівано уставне многолітня.

Також цього дня кир Василій відслужив Архиєрейську Божественну Літургію на парафії Царя Христа що в м. Івано-Франківську. Тут під звуки передзвонів переповнений вірянами храм тепло з зустрів свого Архипастиря.

Під час Літургії владиці співслужили: ігумен і парох монастиря о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, синкел Івано- Франківської Архієпархії о.Олег Каськів та чисельна кількість священників і монахів ЧСВВ.

У сьогоднішній проповіді владика розповів присутнім про одну з найбільших християнських чеснот, першооснову світу – любов. Роздумуючи над темою проповідник детальніше зупинився на силі материнської любові, сказавши: “Кожна жінка має покликання від Бога бути матір’ю. Ім’я Єва означає “мати всіх живих”. Коли вона народила первородного сина, то промовила такі слова: “Я придбала людину з Господньої ласки” (Бт. 4,1). Народження нового життя – це особливий дар Божий. Щоб жінка могла виконувати свої завдання матері, Бог вклав у її серце особливу любов. Материнська любов завжди жертовна, самовіддана, безкорисна, відкрита, її не можна виміряти матеріальними критеріями, вона далека від будь-яких розрахунків.

Віддаючи шану нашим матерям,- вів далі владика, - не перестаємо говорити про їх неймовірні якості: чуйне серце, ніжну материнську любов, дбайливе ставлення до своїх дітей, особливу опіку над ними, повну самопожертву ради щастя дитини. Згадаймо ті недоспані ночі, коли мама чувала над нами, коли ми були ще немовлятами. Пригадаймо біль її серця, коли ми захворіли чи заплакали, бо “у дитини заболить палець, а у мами болітиме серце”. Тому в сьогоднішньому часі молимось, щоб наші мами були милими Богові та людям, а особливо своїм улюбленим дітям. Молимось, щоб наші матері, які проживають далеко від своїх дітей, якнайшвидше об’єднались з ними та могли виховати своїх діточок добрими християнами, патріотами свого краю, провідниками народу.”

По завершенню богослужіння з нагоди свята владика привітав монахів Василіанського Чину, побажавши їм завжди бути готовими проголошувати віру в істинного Бога поміж людей. Взаємні вітання в день своїх іменин кир Василій отримав і від ігумена монастиря о. Йосафата Хаймика. Опісля присутні мали змогу спільно заколядувати та переглянути виступи колективів в рамках щорічного Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях”.

Джерело: прес-служба єпархії