друкувати


"Будинок нічного перебування": як змінилося життя безпритульних

Єпархія УГКЦ | 2018-01-17 16:04:14

Вони зраджені, залишені рідними й друзями на призволяще…  Кожного дня люди позбавлені даху над головою намагаються жити, щоправда поза межами соціуму, який їх відкинув. Допомогти людям, що роками живуть просто неба легко лише на словах, однак взятись за це наважуються лише одиниці.

Не так давно в Коломиї запрацював будинок тимчасового перебування безпритульних. Подивитись на умови та ближче поспілкуватись з підопічними вирішив прес-секретар БФ "Карітасу Коломийської єпархії" о.Сергій Радченко.

"Будинок нічного перебування" знаходиться на вулиці С.Петлюри, 98. Це колишнє приміщення, в якому донедавна розміщувався "Карітас".

Керівник будинку о-д Юрій Захаревич каже, що день в його підопічних розпочинається підйомом о 6-й годині ранку. Опісля гігієнічні процедури та чай. Вже о 8-й годині всі вони покидають будинок аж до 5-ї вечора.

"В приміщенні тепло, тут є санвузол, 2 душові, пральна машинка чиста питна вода, випрана білизна та зручні ліжка. Всі ці умови дають можливість відчути себе людиною",- продовжує розповідати о-д Юрій Захаревич.

На дворі починає сутеніти, до будинку повільно сходяться безпритульні, немов мурашки до мурашнику. Кожна особа, яка перебуває на ночівлі, має свою приватну шафку, в якій зберігає протягом ночі всі речі. Щодня на нічліг сюди приходять близько двадцяти людей.

Згідно розпорядку дня вони вмиваються, проводять час за чаюванням, переглядом телебачення та розмовами між собою. О 22.00 год всі йдуть на спочинок.

Однією з умов перебування є проходження алко-тесту, допустима норма якого не повинна перевищувати 1% проміле. У разі недотримання безпритульний мусить шукати собі іншого пристановища. 

Ініціатива створення "Будинку нічного перебування" це лише крапля в морі, але з миру по нитці і зможемо допомогти тим, хто цього потребує.

Автор: о.Сергій Радченко, прес-секретар БФ "Карітасу Коломийської єпархії"