Владика Василь (Івасюк) освятив іконостас у храмі с.Ліски

2018-01-28 17:05:00

28 січня на парафії в с.Ліски, що належить до Отинійського деканату відбулось освячення іконостасу. На запрошення адміністратора храму о. Андрія Гончаренка Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський владика Василь (Івасюк).

Преосвященному владиці співслужили: декан Отинійський о.Василь Мельничук, о. Ігор Андрусяк,  о.Андрій Цеслів, о. Олег Федак та о. Михайло Годованець.  Під час проповіді  єпископ роздумував над Євангельським читанням про митаря і фарисея.

На початку владика Василь зауважив, що Церква неділею митаря й фарисея вчить нас молитися. З притчі знаємо, що Фарисей у своїй молитві дякував Богові за те, що він не такий, як інші, бо постить і віддає десяту частину; він не такий, як цей митник, що стоїть поруч. В той же час митник не смів на небо глянути і тільки бив себе в груди й казав: ”Боже, змилуйся надо мною грішним!” (Лк.18,13).  Притча закінчується чудовими словами: ”кожний, хто виноситься, буде принижений, а хто принижується, - [буде] вивищений” (Лк.18,14).

В цій притчі розкривається центр духовного життя, яке допомагає усвідомити свою гріховність і необхідність покаяння та розуміння того, що Бог спасає. Жодні добрі справи не спасуть грішника, якщо вони будуть перешкодою людині усвідомити глибину своєї гріховності й морального падіння. Кожен із нас постійно порівнює себе з іншими, а особливо коли совість починає нас у чомусь звинувачувати. Порівнюючи себе з іншими, ми неодмінно говоримо: “я ж не такий, як мій сусід або сусідка або,  навіть, не такий, як мої рідні брати й сестри. Я живу інакше, я кращий”. І це порівняння завжди спрямоване на те, щоб заспокоїти свою власну совість і тому це дуже часто заважає нам знайти почуття провини і розкаятися”, - повчав владика.

Пригадуючи про наближення Великого посту єпископ закликав вірян зробити собі чітку постанову щодо молитви.

Проведіть час посту в щирій і смиренній молитві: вдома, у Церкві, на роботі. Творіть покуту за свої гріхи свідомі, несвідомі, і за гріхи з цілого життя. Пам’ятайте слова Спасителя ”Покайтесь, бо Небесне Царство близько” (Мт.4,17), рівночасно повторяючи молитву митаря “Боже, змилуйся надо мною грішним!” (Лк.18,13)”, - завершив проповідник.

Після недільної Літургії було освячено відновлений іконостас. Вкінці владика Василь подякував усім жертводавцям та вручив подячні грамоти за те, що докладають чимало зусиль дбаючи про храм. Завершились архиєрейські відвідини благословенням єпископа та мируванням, яке владика уділив кожному.

Джерело: прес-служба єпархії