Парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля

2018-01-28 22:35:54

27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця. Вона об’єднує людей в єдину молитовну спільноту, дарує відчуття підтримки, дає нагоду і самому безкорисливо послужити ближньому. Саме тут сповнюється Христовий заповіт “Щоб усі були одно”.

За давнім передаванням Зарваницька святиня бере свій початок із чуда явлення Пресвятої Богородиці та її ікони київському ченцю. Сталося це в 1240 році, коли чернець рятуючись від ворожих наїзників та навали орди хана Батия, який спопелив Київ, опинився на галицько-подільських землях. Знесилений довгим скитальством та нестерпним голодом, але з надією на допомогу Богоматері він заснув .Уві сні з’явилась Пресвята Діва Марія і простягла нещасному свій рятівний омофор. Прокинувшись, ченець пригадав свій сон і побачив перед собою чудотворний образ Божої Матері з Дитятком на руках, що височів над джерелом. Обмивши рани водою з джерела, він із подивом зауважив , що рани загоїлись. Монах склав поклін Пречистій і згодом збудував каплицю. Місце, де “зарвав” його сон назвали Зарваницею. Тож ознайомившись з історією та красою місцини, миряни мали нагоду примиритися з Богом у святій Тайній Спровіді, а відтак взяти участь у Святій Літургії, в часі якої приступили до Святого Причастя.
Опісля о.Василь помирував і окропив святою водою усіх прочан. Крім того віряни мали можливість вшанувати Чудотворний образ Зарваницької Матері Божої та образ Розп’ятого Спасителя.
Окрасою церковного подвір’я є фігури тварин , що простягаються до самої шопки, справді возвеличуючи народження Божого Дитятка.
Далі парафіяни вирушили у м.Тернопіль до храму св. ап. Петра, де розміщена найбільша в Україні шопка-вертеп. Перед очима паломників ожило ціле селище: хатинки, храм, люди, різні птахи і звірята, а в центрі шопки – ясла зі Святим Дитятком, Марією, Йосипом та іншими біблійними персонажами. Дивовижна краса зачарувала серця присутніх, які відкрилися для Господа. Помолившись молебень до Дитятка Ісуса з колядою на устах та незабутніми враженнями парафіяни повернулися додому.
27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до Святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця. Вона об’єднує людей в єдину молитовну спільноту, дарує відчуття підтримки, дає нагоду і самому безкорисливо послужити ближньому. Саме тут сповнюється Христовий заповіт “Щоб усі були одно”.

Далі парафіяни вирушили у м.Тернопіль до храму св. ап. Петра, де розміщена найбільша в Україні шопка-вертеп. Перед очима паломників ожило ціле селище: хатинки, храм, люди, різні птахи і звірята, а в центрі шопки – ясла зі Святим Дитятком, Марією, Йосипом та іншими біблійними персонажами. Дивовижна краса зачарувала серця присутніх, які відкрилися для Господа. Помолившись молебень до Дитятка Ісуса з колядою на устах та незабутніми враженнями парафіяни повернулися додому.

Велика вдячність о.Роману та о.Василю за спільну поїздку й молитовний супровід.

Джерело: прес-служба єпархії