Коломийська єпархія УГКЦ

Слово Життя”

2007-05-01 09:13:52

Спільнота „Слово Життя” народилася при церкві Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірної, за благословенням пароха о. мітрата Григорія Сімкайла, і розпочалася з молитви. Під час однієї з зустрічей духовне спілкування християн-однодумців вилилося в щиру спільнотну молитву у намірі створення при Церкві спільноти, де б усі бажаючі могли читати і вивчати Святе Письмо, наповняючись Духом Слова Божого, жити згідно з Ним. І серцями, спраглими живої води Божого Слова, духовної віднови у Дусі Святому, поєднаними в молитві, і була створена спільнота „Слово Життя”. Отець мітрат Григорій Сімкайло, уважно нас вислухавши, відразу поблагословив створення спільноти, а навіть більше – надав нам приміщення для проведення зустрічей і призначив о. Володимира Духівником спільноти. Великий і Милосердний Господь – Він справді дає нам більше, ніж ми просимо чи думаємо!

Це було весною 2002 р. Б., а з вересня того ж року почалися систематичні Біблійні зустрічі. Довший час тривав період становлення спільноти, довелося пережити чимало труднощів. Часом здавалось, що ця добра справа не втримається! Але те, що від Бога – має силу встояти! Молитвами і з Божою поміччю будувалася спільнота. Можемо тепер з певністю сказати, що наша спільнота жива – живе і росте на силах, бо перебуває під покровом і опікою Церкви і є ведена Духом Святим. З часом Бог дав назву „Слово Життя”, а пізніше і гасло – „Духа не втрачайте!”

Збираємось двічі на тиждень – в понеділок і четвер о 17 год. Зустрічі відбуваються в катехитичному будинку церкви Воздвиження Чесного Хреста. Близько 15 осіб є постійними учасниками спільноти. Перед читанням Слова ми щиро молимося, просимо в Бога благословення на зустріч. Славимо Бога, дякуємо і співаємо Йому. Запрошуємо Духа Святого, щоб приходив і наповняв серця, відкривав наші духовні очі і вуха, щоб ми могли правильно тлумачити і розуміти Святе Письмо.

Потім вдумливо читаємо Слово, розважаємо над прочитаним, слухаємо пояснення і маємо можливість висловити свої думки. Читання Слова – це зустріч з живим Богом, який промовляє до наших сердець, очищає, міняє нас. Робить кращими.

Сам Ісус Христос є нашим Вчителем. Господь оновлює і просвічує наш розум, дає мудрість. „Вхід у слова Твої світло дає, недосвідчених мудрими робить” (Пс. 119). Чим більше перебуваємо в Слові, тим більше думаємо про те, що вгорі, а не про те, що внизу. Як написано: „Нехай у Вас будуть ті самі думки, що й в Христі Ісусі” (Фил. 2,5). Зміцняється наша віра, бо „віра від слухання, а слухання через Слово Христове” (Рим. 10,17).

Євангеліє – це „сила Божа на спасіння кожному, хто вірує” (Рим. 1,16), і сьогодні слова Ісуса Христа живі і діяльні: „Хто Слово Моє берегтиме, не побачить смерті повік!” (Ів. 8, 51).

Після читання і розважань молимося, дякуємо Богові, просимо благодаті, щоб зберігати почуте Слово в серці, як це робила Марія, Мати Божа. Бо тільки виконавці Слова Божого виправдані будуть!

Молимося також за Церкву. Священиків, за спільному, за світську владу, за навернення, зцілення та інші потреби. Бог вислуховує наші прохання, відповідає на наші молитви.

Заняття завершується Божим благословенням, яке уділяє нам духівник спільноти о. Володимир.

Першого вівторка кожного місяця служиться Свята Літургія, яка є центром духовного життя спільноти. Іноді проводимо молитовні нічні чування. Нещодавно розпочали молитву за євангелізаційну місію спільноти, бо прагнемо свідчити про Христа, нести Його іншим людям.

Багато членів спільноти навчаються у Школі християнського життя і євангелізація, регулярно беруть участь в сесіях Школи – духовних реколекціях. Навчання в цій Школі є великим благословенням і допомогою для духовного зростання кожного з нас і нашої спільноти в цілому.

За прикладом перших християн, навчившись зі Слова Божого (Ді. 2, 42), будуємо своє духовне життя на чотирьох „стовпах”: перебування в Слові, в спільноті братерській, в Святому Причасті та в молитвах.

Прагнемо, щоб всі ці чотири правди були однаково міцні і непохитні у нашому житті, тоді зможемо перебувати в глибокій єдності з Христом, у Божій волі і приносити багатий плід на Божу славу.

Ми дуже вдячні Богові за нашу спільноту „Слово Життя!, за її духовний провід, за численні Божі ласки.

Заохочуємо всіх до створення при своїх парохіях Біблійних спільнот, гуртків, молитовних груп, щоб Слово Боже пробувало у нас рясно, у всякій премудрості, щоб через наше християнське життя прославлявся Господь і ширилось Його Слово.

Катехит спільноти “Слово Життя” Людмила Дерев’янко, церква Воздвиження Чесного Хреста м.Надвірна
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди