Коломийська єпархія УГКЦ

Ціль Євхаристії в житті людини

2007-05-01 09:25:21

Людина походить від Бога і по скінченні життя земного іде знову Бога. Натомість Бог на цьому відрізку часу – в житті людини, не залишає її саму. Тіло і кров – це ознака сутності якоїсь матерії, або іншими словами, існування чогось живого, чим власне і є Бог у Тайні Пресвятої Євхаристії.

З вищесказаного виходить, що Бог не є тільки початком і кінцем нашого життя, але також і центром, віссю, навколо чого обертається наше життя. Цим центром і є Пресвята Євхаристія, як безпосередня злука з Богом тут на землі, і запорука, гарантія, злуки з ним після смерті,

Дорогі у Христі брати і сестри, на даний час найактуальнішим питанням залишається те, як люди відносяться до прийняття Святої Євхаристії? У багатьох християн прийняття Євхаристії ототожнюються як якийсь культ або традиція, що потрібно зробити бодай раз на рік „виконати обов’язок” і після цього цілий рік рахувати себе християнином „з гарною репутацією”. Натомість коли ми заглянемо в традицію нашої церкви ми побачимо що в перших християн на кожній Божественній літургії було причастя всіх вірних і це було правилом. Важливо підкреслити що це і було членство в церкві, та виконання і актуалізація цього членства. Євхаристія називалася і переживалася як Таїнство церкви, Таїнство зібрання. Таїнство єдинства. „Для того Він з’єднав Себе з нами – каже св. Іван Золотоустий, – і розчинив Тіло своє в нас, щоб ми стали чимось єдиним, як тіло з’єднане з Головою”. Що сталося? Що діється в церквах де 9 літургій із 10 відбуваються без причасників, а нагадування священиків про часте Святе Причастя викликає у людей спротив, а часом навіть переляк: мовляв я негідний, негідна приймати св. Причастя так часто. Натомість чи запитують себе люди: чи гідні вони приймати причастя раз на рік? Коли 51 неділю не приступали до Чаші через своє не достоїнство, а потім на 52-гу, після виконання деяких правил; проходячи через п’ятихвилинну сповідь і дістав відпущення гріхів, стають раптом „достойними”, щоб зараз же за Причастям поступово вертатися до свого „недостоїнства”.

Відповідь на це питання ми знаходимо в літургії. При запрошенні священик підносить Святий Хліб зі словами „Святеє Святим”. В цих словах, а також у відповіді вірних — „Єдин Свят, Єдин Господь Ісус Христос” - все людське мислення находить свій кінець. Святе Тіло і Кров Христа тільки для тих хто свят. Натомість ніхто не святий, крім одного Бога. Отже, таким чином на рівні жалюгідного людського достоїнства двері замкнені, нічого ми не можемо запропонувати, що зробило би нас „ достойними Святих дарів”. Нічого, крім Святості Самого Христа, яку Він в своїй безграничній любові і милосерді передає нам, роблячи нас „родом вибраним, царським священством, народом святим” (1 Петр. 2, 9 ). Це його святість, а не Дари. Ніхто не має святості сам по собі, а вона не залежить від людської доброчинності, натомість все отримали від Нього і Ним. (Коли декілька дзеркал були виставлені на сонце, всі вони блистять і відбивають промені, тоді як одне і теж сонце робить їх блискучими).

Такий головний „парадокс” життя в таїнствах. І все-таки було би помилкою зводити його до одних лише таїнств. Гріх профанації, про який говорить апостол Павло згадуючи „п’ющих і споживаючих не достойно” має відношення до всього життя, тому що все життя вся людина, тіло і дух. освячені Христом, зроблені святими і це не від нас, а є „Божий дар”. Єдине питання, котре звернене до людини: чи бажає і готова вона прийняти зі смиренням і послухом так пильно і любовно подавану святість; найперше як хрест, на якому він розпинає старозавітного чоловіка - з його похотями і тлінням, як свій постійний суд, але також і як благодать та силу для постійної боротьби за відродження в нім нового чоловіка, нового святого життя; учасником якого він став? Ми беремо участь Святому Причастю тільки тому. що Христом і в Христі зроблені святими; тому отже хто не осмислить це - „їсть і п’є недостойно”. Якщо причащаючись ми думаємо лише про своє „достоїнство” в силу своєї особистості, а не Христової святості; якщо приймаємо Євхаристію не зв’язуючи її зі своїм життям, як суд над ним, а також і як силу для його переродження, переосмислення; як прощення, також і як невід’ємне сходження на „вузьку дорогу” зусилля та боротьби.

Тому отже Дорогі в Христі — ціль Євхаристії в житті людини є сама людина, натомість ціль людини у житті — Євхаристія! АМІНЬ.

о. мітрат Григорій Сімкайло
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди