Коломийська єпархія УГКЦ

До Року захисту прав дитини

2007-05-01 09:27:52

Пустіть дітей, нехай ідуть до мене; не бороніть їм, таких бо Царство Боже. Істинно кажу вам: Хто Царства Божого не прийме як дитина, той не ввійде до нього” (Лк. 18, 16-17).

На протязі цілого Старого Завіту народження дитини вважалося Божим Благословенням, а неможливість мати дітей – карою, в той же час, як на дітей зверталася невелика увага, рівно ж і як на жінок. З приходом Ісуса Христа на землю погляди на ці дві категорії суспільства почали радикально змінюватись, але спочатку елітні можновладці не хотіли приймати цієї зміни. Сам Христос звернув на дітей велику увагу і вказав напрямок за яким мають слідувати старші покоління відносно дітей. З роками поширення християнства на землі ця вказівка починала набирати вагомості.

Вже у ближчих роках до нашого часу складаються права і обов’язки не тільки дорослого населення але і дітей.

Суспільство – це складний механізм, який створився, функціонує і розвивається за певними законами, в рамках певних правил. Кожна людина – частинка суспільства, і наскільки гармонійним буде співіснування людей, залежить від кожної особистості. Людина від народження наділена правами, а з часом, у процесі життя, із досягненням встановленого законом віку, набуває здатності мати обов’язки і нести відповідальність за свої дії. Реалізувати свої права, не порушуючи при цьому прав і інтересів інших - це своєрідне мистецтво.

Раніше турбота про дітей і їхній захист розглядалися з позиції надання послуг тим, хто їх потребує. Сьогодні становище дітей майже в кожній країні світу може поліпшитися в результаті офіційного зобов’язання урядів цих країн захищати дітей і стежити за тим, щоб їхні права повністю здійснювалися.

Особлива увага в правах людини приділяється правам дітей, які захищаються конвенцією про права дитини, схваленою Генеральною Асамблеєю ООН 20.11.1989 р. і ратифікованою Верховною Радою України 27.02.1991 р., в якій дитина визначається як „… кожна людська істота, яка не досягла 18-тирічного віку” (ст. 1).

Конвенція про права дитини є найширшим в історії прийнятим договором про права дитини. Забезпечення турботи і захисту - це право, а не питання добродійності. Після ратифікації Конвенції багато урядів почали проводити роботу зі зміцнення прав дитини, втілюючи принципи Конвенції в національне законодавство. Прийняття законів і створення установ, що поважають права дитини та активно їх стверджують, є одним із зобов’язань урядів відповідно до Конвенції.

Важливою сферою діяльністю урядів є надання підтримки здійсненню прав дитини в повному обсязі, включаючи турботу про них у ранньому віці. Поліпшення якості роботи соціальних служб і їхня орієнтація на інтереси дітей також сприяють здійсненню прав дитини. Держави повинні підкріпити свої наміри фінансовими та людськими ресурсами, необхідними для гарантування проведення реальних дій. Стаття 4 Конвенції вимагає від держав вживати всіх необхідних законодавчих, адміністративних й інших заходів для забезпечення здійснення прав, визнаних у Конвенції, і забезпечувати реалізацію „економічних, соціальних і культурних” прав дітей у максимальних рамках наявних у них ресурсів”. Неможливо здійснювати права дітей, якщо до їхнього голосу не прислуховуються, а їхньої думки не враховують. Після дому школа є ідеальним місцем для залучення дітей і молоді до процесу участі у прийнятті рішень, і в останнє десятиліття почався рух за розширення можливостей участі дітей у роботі і житті шкіл.

Заборона торгівлі дітьми, проституції, сексуальної експлуатації та сексуальних зловживань має велике значення з точки зору профілактики, медико-санітарного обслуговування та надання допомоги дітям у зв’язку з ВІЛ/СНІДом, тому що сексуальне насильство стосовно дітей підвищує їхню вразливість до ВІЛ/СНІДу.

Право дітей на особливий захист і допомогу, якщо вони втратили своя сімейне оточення, включаючи альтернативні догляд та захист при всиновленні, в тому числі, якщо вони заражені ВІЛ/СНІДом, право дітей-інвалідів на повноцінне та гідне життя, на особливу турботу, право на ліквідацію традиційної практики, яка завдає шкоди здоров’ю дітей, гарантує надання ВіЛ-інфікованим дітям соціально-психологічної та медичної допомоги.

Враховуючи вищенаведені матеріали можемо побачити, що суспільство виконало велику працю стосовно захисту дітей. Але проблема в сучасному світі полягає у виконанні цих прав як зі сторони батьків так і суспільства в цілому.

Ми не можемо не захищати права дитини, оскільки сам Христос не проігнорував дитячим віком і прийшов на землю у вигляді Вифлеємського Дитяти, а пізніше захищав їхні права.

Попадюк Віталій, студент 6 курсу ІФТА
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди