Коломийська єпархія УГКЦ

Святий Йосип - найкращий приклад для чоловіків

2007-05-01 09:33:05

Перший весняний місяць посвячений святому Йосипові. Саме тоді, коли природа оновлюється, пробуджується після довгого зимового сну, наступає березень. Символічно, що в цей час практикується найбільша набожність до Ісусового опікуна. Адже святий Йосип всім своїм богупосвяченим життям закликає нас до пробудження, до весняної переміни душі. Він ніколи не зазнавав душевної зими. Серце святого Йосипа, як це твердять учителі Церкви, не знало морозу смертного гріха. І Святе Письмо називає його праведним. Боже Провидіння від початку віків вибрало його опікуном Спасителя світу.

Весна панувала в серці святого Йосипа не лише в молодості, але і в зрілих роках. В дев,ятниці на його честь читаємо: «Духовне життя святого Йосипа доказує його ревність, одушевленість і велику охоту до праці. Ця весна його серця приносила все нові квіти чеснот; та й не могло бути інакше, бо перед очима мав святі приклади Пречистої Діви й Божого Дитяти». Образ цього святого уособлює довершеність чоловіка, батька, мирянина, трудівника. Йому притаманні найкращі риси: скромність, чистота, працелюбність, доброта.

Йосип безмежно любив Господа. Його релігійність, глибоке внутрішнє прагнення бути доброю дитиною Божою варті захоплення. Чоловіки всіх часів мають досконалий приклад в образі святого Йосипа. Але ж чи наслідують?..

Сьогодення вимагає особливої уваги і ретельності до духовного життя. Адже світ вдало розставляє пастки, щоби зманути якомога більше людей з правдивої дороги. І не таємниця, що часто-густо чоловіки потрапляють в тенета лукавого. Безвихідь – наслідок алкоголізму, наркоманії і навіть ледарювання, байдужості, жорстокості.

Гіркий досвід багатьох осіб сильної половини людства переконує нас у протилежному. Виявляється, треба мати міцну силу волі, щоби не схибити у виборі шляху в житті. Згуста зовнішня омана, що пропонує насолоди, розваги, забуття, легкі гроші тощо, приховує реальну злобну картину, за котрою криється більше розчарувань і втрат, ніж перемог.

Зазвичай, сучасні Йосипи вибирають гріховний путь лише тому, що їм бракує релігійності. Пошуки Бога вони «віддають» в жіночі руки, мовляв, «це не чоловіча справа молитися, говіти, відвідувати церкву». Тому, мабуть, у Богослужіннях приймають участь в основному жінки. Сумно запитує душпастир у неділю: «Марії, де ж ваші Йосипи?».

Спорожнілі храми є правдивими виявниками рівня нашої духовності. Тим часом бари, гральні центри, різноманітні клуби за уподобаннями показують рівень «світськості» українських мужчин. А коли на очі потрапляє свіжа кримінальна хроніка в засобах масової інформації, то, погодьтеся, злочинне лідерство ведуть чоловіки. Невже Богом дана сила, мужність потрібні для таких низьких вчинків, які суперечать законам людяності, моралі, врешті, поваги до себе самого.

Святого Йосипа у всі часи вважали справжнім лицарем, який гідно поборював ворожі підступи та рятував (без меча і грізних кулаків!) свою родину. Молитва, велика довіра Творцеві давали розуму і сили, щоби протистояти лиходіям. Він був лицарем духовним. На це вказує ім,я його, що виражає поступ, прибуток. Поступати в праведності, здобувати все нові чесноти, прямувати до досконалості – все це неможливе без боротьби. І ми маємо боротися, воювати, бо без боротьби нема перемоги. Боротися треба, як добрі жовніри Христа.

А та особлива щемлива любов, яку св. Йосип плекав у серці до Ісуса та Марії, турбота про найдорожчих людей закликають батьків родин замислитися, наскільки вони є близькими до ідеалу в реальному житті. Коли жодна благородна риса св. Йосипа не притаманна чоловікові, то звідки взятися щастю в родині?! Діти й дружина можуть навіть не мріяти про безхмарність років земного життя. Хоча, хто не мріє? До кращого зміряють всі: дорослі й діти, бідні і багаті, здорові й хворі, одружені й самотні.

Велику силу мають молитви до святого Йосипа. У цьому переконалося багато родин у всьому світі. А це означає, що Йосип випрошує у Господа багато ласк для християн. Одна родина з покутського містечка Заболотів кілька років потерпала від хворобливої прив,язаності батька сім,ї до оковитої. Дружина подумувала про розлучення, бо далі вже не було сили терпіти. Але священик порадив звернутися з молитвами до святого Йосипа, який завжди радо поспішає на допомогу скривдженим. Протягом березня мати з дітьми молилися дев,ятницю до Христового опікуна. І диво таки сталося! Отже, не втрачаймо надії, а завжди і у всьому покладаймося на поміч благородного праведника Йосипа. Він радіє, коли нам добре, і сумує, коли кривди допікають в земному житті.

Віддаймо під опіку святого Йосипа наших синів, чоловіків, братів, батьків та всіх, хто потребує Божої опіки. Обручник Преблагословенної Діви Марії не залишить нас наодинці з труднощами.

Галина МЕЛЬНИЧУК
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди