Коломийська єпархія УГКЦ

Церква Святого Архистратига Михаїла

2007-05-09 16:07:55

Яка користь людині, коли здобуде
весь світ, але занапастить власні душу?
Що може людина дати взамін
за свою душу?” (Мт.16,26)


У самому центрі міста Коломиї поруч з Ратушею знаходиться Святиня Української Греко-Католицької Церкви – Храм Святого Архистратига Михаїла. Ця Церква є напевно найбільш знаною серед мешканців та гостей міста.Згідно історичних даних, храм будувався протягом 1861-1864 років. Подальші відомості є досить скупими на достовірні факти.

Стараннями греко-католицької громади 1990 року Церква передана УГКЦ. В той час в м. Коломиї перебував Владика Софрон Дмитерко, який часто відправляв Святі Літургії. Цього ж року Владика призначив парохом о. Петра Чиборака. У важкі часи підпілля слід відзначити вагомий внесок блаженної пам’яті Владики Павла Василика, який неодноразово перебував на Коломийщині. Серед священиків, які дочекалися легалізації УГКЦ і служили у Церкві Святого Архистратига Михаїла, були о. Богдан Соколовський, о. Василь Кривульчак та інші.

Церква потребувала капітального ремонту. Символічним початком ремонтних робіт було відновлення храмових сходів. Протягом 1992-1996 років було успішно проведено реставраційні роботи, храм засяяв всередині і ззовні. Для цього були прикладені величезні зусилля: перештукатурили стіни, перемалювали, позолотили, збагатили інтер’єр ліпкою, реставрували іконостас.У 2002 році було зроблено капітальний ремонт церковної канцелярії, яка служить для адміністративних та душпастирських цілей. 2004 року стараннями священнослужителів, церковного братства та на пожертви вірних відкрили благодійну їдальню. На даний час щопонеділка тут харчуються більше 30 чоловік.

Церковна громада налічує близько 5000 парафіян, духовними потребами яких опікуються парох о. мітрат Петро Чиборак, сотрудники о. Іван Остафійчук та о. Юрій Терещенко, співслужитель о. мітрат Василь Мельничук і о. Михайло Сенеджук. У Церкві Святого Архистратига Михаїла щодня відправляється три Святі Літургії, а щонеділі і свята чотири. Кожного першого четверга місяця служиться Свята Година та проводяться нічні чування і Сповідь. Кожної першої п’ятниці до Святого Причастя приступають 220-240 вірних.

При Церкві діє Апостольство Молитви, яке налічує близько 160 чол., а також спільнота „Матері в молитві”. Систематично проводиться підготовка дітей до першого Святого Причастя. Відповідальним за працю з молоддю призначений о. Юрій Терещенко. Постійно проводяться передшлюбні науки о. деканом Іваном Остафійчуком та о. парохом Петром Чибораком.

Особливо допомагають своїми пожертвами міський голова Юрій Овчаренко, п. В. Ткачук, п. М. Мацкула, п. М. Угорський, п. Т. Мар’янський.

З-під Церкви б’є життєдайне джерело, яке зберегло давню назву „Кляштор”. Вода з цього джерела вважається лікувальною. Кажуть, що у того, хто щоранку вмивається цією водою, покращується зір. Щороку на Богоявлення Господнє відбувається освячення цієї води.О. мітрат Петро Чиборак поділився планами на майбутнє: закінчити ремонт фасаду Церкви та завершити викладення декоративної плитки довкола Церкви. Є велика необхідність перекрити Церкву. Церковна громада просить поважних людей допомогти у цьому.

Нехай мир, душевний спокій і справжня християнська любов супроводжують кожного парафіянина храму Святого Архистратига Михаїла. Адже ця Церква являється символом відродження та піднесення духовності м. Коломиї.

Автор: прес-секретар о.д. В.Перцович, Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди