Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Хронологія зведення Катедрального Собору Преображення Христового у Коломиї

2012-05-02 14:10:40

19 серпня 1999 року на празник Преображення Христового блаженної пам’яті владика Павло Василик, перший Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, разом із майбутнім владикою Миколаєм Сімкайлом та духовенством єпархії, освятив та заклав наріжний камінь під Собор.

У 2000 році з благословення єпископа Кир Павла у центральній історичній частині міста Коломиї по вулиці Театральній розпочали будівництво головного храму єпархії. За сприяння голови ОДА М. Вишиванюка і рішенням міської ради, під будову храму було виділено 1, 638 га. землі.

Серед архітекторів області був проведений конкурс на кращий проект забудови. Перевагу віддали проектові архітекторів Віктора і Наталії Мицай, уродженцям Коломиї. Будівельну та конструктивну частину проекту розробляла Наталія Коссован.

Від початку будівництва і впродовж 2001 року укладали фундамент і зводили стіни цокольного поверху, встановлювали перекриття нижньої частини Собору.

2001-2002 роки – зводили стіни і було розпочато виливання купольних систем храму.

У 2003 році на празник Верховних Апостолів Петра і Павла було освячено та встановлено накупольні хрести, покриті позолотою. Цього ж року розпочато інсталяцію електричних мереж та монтування столярних виробів у храмі.

2004 року велися штукатурні роботи і здійснювали покриття святині мідною бляхою. Кошти на покриття храму склав Блаженної пам’яті Папа Іван Павло II під час відвідин України.

Після упокоєння владики Пала Василика, всіма справами єпархії, втому числі зведенням Собору, заопікувався ще тоді єпископ-коадютор, а тепер митрополит Кир Володимир Війтишин.

14 грудня 2004 року на заповіданому місці з північної сторони Собору було захоронено тіло блаженної пам’яті владики Павла Василика. Свій заповіт єпископ мотивував тим, що відбуваючи заслання та ув’язнення відчував тугу за рідною Україною, тому по смерті хоче спочивати на рідній землі.

Весною 2005 року художники Львівської академії мистецтв під керівництвом Романа Василика, рідного брата блаженної пам’яті єпископа Павла, розпочали розпис храму.

У 2005 році з приходом владики Миколая Сімкайла, нового єпископа єпархії, розпочалася нова хвиля довершення собору.

19 серпня 2005 року в престольний празник була відслужена перша Архієрейська Літургія у нижньому храмі собору, який облаштований для церковних відправ. Тут є катехитичні класи, встановлено опалення, впорядковані санвузли, що є особливо зручно для молодих сімей з маленькими дітьми.

Влітку 2006 року розпочато роботи по оздобленні фасаду з південної сторони храму. Також за проектом Романа Василика на фасаді центральної пілони храму була викладена мозаїка «Нерукотворний Спас». Роботу виконували студенти ЛАМ. Було встановлено вітражі на центральному фасаді храму. Цього ж року встановлено центральні двері храму, виготовлені в Ченстохові (Польща) із корабельної сосни.

21 листопада було освячено іконостас для нижнього храму, над яким працювали фахівці з Косова: С. Бзунько, заслужений художник України, котрий підготував проект іконостасу, ікони писав В. Стефурак.

2007 року велися роботи по упорядкуванні північної сторони храму.

На початку 2008 року почали роботи по зведенню центральних сходів та облагородження прилеглої території.

У 2009 році виникла ідея будівництва адміністративного будинку поруч і з Собором. Будівля має вміщати катехитичні класи, їдальню та адміністративний офіс.

Цього ж року на рівні всієї єпархії було проведено акцію по збору коштів на Собор «БУДУЄМО СОБОР МАЙБУТНЬОГО». Також на зовнішньому балконі центрального фасаду храму було встановлено металеву огорожу.

На празник Різдва Христового 2010 року Собор відвідав папський нунцій Архієпископ Іван Юркович.

Також у 2010 році розпочато будівництво дзвіниці, висота якої понад 60 метрів.

15 квітня 2012 року, у світлий празник Воскресіння Христового, Катедральний Собор відвідав новопризначений папський нунцій архиєпископ Томас Галліксон та митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Завершальний етап будівництва святині цього святкового дня також оглянули представники обласної, районної та міської влади.

Релігійний комплекс доповнить реколекційний будинок, який розпочнуть зводити після завершення будівництва центральної споруди – Катедрального Собору.

Джерело: Прес-служба єпархії
Останні cтатті
35

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

Сестра Вероніка та її велике сімейство
2017-02-21 10:43:53
Шостий рік на південній околиці міста живе під одним дахом дружна дитяча спільнота. Тут розташувався так званий дитячий сиротинець святого Миколая Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Ми навмисне вжили вислів “так званий”, хоч офіційно він зареєстрований саме як сиротинець.

Росія, не розбираючись, знищує і фанатів ДНР, і патріотів України - очевидець про бої на Донбасі
2017-02-21 10:00:41
Більшу частину часу священик Української греко-католицької церкви, капелан Микола Мединський проводить в зоні АТО. Днями він знову повернувся з фронту до Києва.

Глава УГКЦ: "Московська Патріархія ніколи не була вселенським арбітром навіть у православному світі"
2017-02-04 11:02:44
Московська Патріархія намагається накинути світовій громадськості уявлення про Москву як “третій Рим”. Насправді Московський Патріархат є звичайною…

Три виміри служіння УГКЦ на півдні України
2017-01-21 13:03:04
Три виміри служіння УГКЦ на півдні України”,- розповідає о. Андрій Танасійчук, уродженець Коломийщини, протосинкел Одеського та Кримського екзархатів.

Отець Ігор Бойко: "Людська статевість - Божий дар"
2016-11-26 20:26:07
Церква пропонує у своєму навчанні збагнути дар статевості. З християнської антропологічної точки зору статевість - це великий Божий дар, який людина отримала і через нього покликана продовжувати діло сотворення людського роду.

Отець Орест Фредина в ефірі програми "ВІДКРИТА ЦЕРКВА. ДІАЛОГИ": "Бути християнином без Христа – неможливо"
2016-10-07 11:18:24
Бути християнином означає належати Богові. Належати Господеві – це отримати Його дотик через Таїнство Хрещення і тоді все життя бути Богові вдячним. Християнин все життя вчиться та ніколи не опускає рук. Бути християнином означає іти шляхом, яким є Ісус Христос.
 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Микола Сімкайло
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. м. Василь Мельничук

  Віце-канцлер
  о. Олександр Селезінка

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  о. Василь Перцович
  e-mail: percovych@ukr.net

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ