Коломийська єпархія УГКЦ

Найбільший катедральний собор на Заході України освятить у Коломиї Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук

2012-06-15 12:59:17

Новий єпархіальний катедральний собор Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви відкриється в місті Коломиї вже 19 серпня. Він, за словами фахівців, найбільший у Західній Україні. Як все починалось та про його будівництво в ексклюзивному інтерв’ю тижневику «Коломийські ВІСТИ» розповів владика Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло.

- Владико, як виникла у місті ідея будівництва цього храму?
- Перший камінь у фундамент нового собору закладав ще владика Павло Василик. Було чимало труднощів впродовж усього періоду будівництва, бо потрібно було виділити земельну ділянку для собору та переселити людей, адже раніше на тому місці був приватний сектор.

- Чи правда, що собор у Коломиї претендує на найбільший у Західній Україні?
- Безперечно, що римо-католицькі собори набагато більші, бо колись у їхнє будівництво вкладали великі кошти. Наразі ж серед катедральних соборів коломийський направду буде найбільшим на теренах Західної України. Звичайно, що не все так просто. Були проблеми з будівництвом, адже не вистачало коштів, аби швидко закінчити розпочату справу. Ми вдячні всім, хто допомагав і допомагає у будівництві храму, кожен етап справи чимало значить для нас. Бо цей собор не є чимось особистим, він будується для народу. Якщо є Коломийсько-Чернівецька єпархія, то повинна бути й церква, довкола якої згуртується громада. Коломийці приходять щодня та дивляться, як ідуть роботи довкола будівництва. Вони тішаться, що матимуть такий великий собор. Що відрадно, приходить чимало молодих людей, які цікавляться, чи встигнуть закінчити підготовку храму до осені, адже вже нині планують брати шлюб у новому соборі.

- Справді, у кожному місті має бути такий осередок, де зможуть у будь-який час зібратися мешканці. Чи саме таким буде собор?
- Саме такою і буде катедра. У верхньому храмі церкви будуть проходити богослужіння, натомість у нижній частині можна проводити катехитичні заняття, богословські конференції, наукові зустрічі та чимало інших мистецько-просвітницьких заходів духовного спрямування. Там буде дуже багато місця для охочих, і ми прийматимемо всіх людей, які захочуть повчитися високої культури. Тільки ті не отримають приміщення в новобудові, чиї погляди та поведінка суперечитимуть християнській моралі.

- Владико, чи бачите сьогодні потребу людей ходити до храму Божого?
- Людина, яка живе з Богом, вона чуйна та щира. Проте вона повинна мати «хребет», бо коли зло наступає на людину, це не означає, що не потрібно за себе постояти. Я знаю, що проти милосердя ніхто не встоїть, тому коли щиро просити та вірити в бажане, то все вдасться. Коли ми звернулися до громади по допомогу в будівництві храму, більшість людей не відмовила, відгукнулася на прохання. Повірте, парафіяни подали свою цеглинку на будівництво собору. Долучились і владні мужі та підприємці: очільник області Михайло Вишиванюк, голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич, міський голова Ігор Слюзар, депутати різних рівнів Богдан Гдичинський, Олександр Шевченко, Микола Круць, Василь Чуднов, Юрій Романюк та багато інших людей. Громада ативно долучилася до цієї благодатної справи. Повірте, світ завжди вдячний щирим та безкорисливим людям. Церква ніколи не ділить людей на політичні сили й осередки, перед Богом усі рівні. Ми молимося за всіх коломийців. А щоб не забути кожного, задумали зробити книгу, де будуть записані всі християни, які нам допомагають у будівництві. Мене тішить, що коломийська громада дуже цілеспрямована та вірить у свою мрію. Багато людей спішить до церкви, коли в них трапляється якась біда, їм потрібна наша підтримка та допомога. Пригадується той час, коли у США сталася трагедія з будинками-»близнюками», тоді був великий сплеск християн, що навернулися на християнський шлях. Бо двері церкви завжди відчинені для громади.

- Розкажіть, будь ласка, чому вибрали саме таку дату відкриття катедрального собору – 19 серпня?
- Ця дата відповідає нашому храмовому святу Преображення Христового. Окрім цього, 19 серпня ми відзначаємо День міста, тоді до Коломиї з’їжджається маса народу, яка повинна передусім віддати честь та хвалу Богові, а вже потім святкувати.

- Хто тепер працює над розписом храму?
- Вісім років уже розписуємо храм. Над розписом працює рідний брат покійного владики Павла Василика, який завідує кафедрою сакрального мистецтва Львівської академії. Цей чоловік є чудовим фахівцем своєї справи, йому вдалося, підібравши команду для роботи, нині завершувати нелегку справу. До слова, владика Василик, ще за свого життя поручив братові розписувати майбутній храм. Розпис вартий уваги: виконаний у візантійському стилі, із золотавим відтінком.

- Сьогодні анонсується, що цей храм є найбільшим катедральним собором на теренах Західної України. Нам відомо, що у майбутньому ви плануєте збудувати ще й дзвіницю.
- Так, з завершенням будівництва храму будівничі роботи не завершуються. Наш меценат – депутат Коломийської міської ради Роман Бортейчук зобов’язався невдовзі побудувати дзвіницю з оглядовим майданчиком та капличкою.

- Кого очікуєте на відкриття собору?
- Думаємо, буде багато людей: окрім громади, очікуємо на Блаженнішого Святослава (Шевчука), Главу УГКЦ, всіх єпископів, митрополитів, римо-католицьких єпископів, гостей з Польщі та Німеччини. Ми запрошуємо всіх людей без винятку.

- Як гадаєте, яке значення матиме цей собор на всеукраїнському рівні?
- Ми завжди читаємо молитви за всіх українців, бо всі ми «православні по вірі та католики по любові». Кожна людина має право на існування, тому ми громаду підтримуємо у всіх християнських починаннях та справах. Такі собори возвеличують всю Україну, адже вони через церковне життя роблять українців християнами, а отже добрими людьми.

- На завершення, владико, що побажаєте людям у такий непростий час? Як їм не втратити духовну сутність?
- Коли людина відвідує церкву, то вона є серед громади, членом великої християнської родини. Їй завжди легко у різних починаннях та справах, роблячи все за Заповідями Божими та з вірою в Господа. Нехай всі ми станемо особливо чутливими до голосу Господнього і краще сповняємо Божі настанови, адже в цьому справді є сповнення людини у її повсякчасному бажанні бути щасливою.

Автор: Оксана Островська, шеф-редактор тижневика “Коломийські ВІСТИ”

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди