Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Найбільший катедральний собор на Заході України освятить у Коломиї Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук

2012-06-15 12:59:17

Новий єпархіальний катедральний собор Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви відкриється в місті Коломиї вже 19 серпня. Він, за словами фахівців, найбільший у Західній Україні. Як все починалось та про його будівництво в ексклюзивному інтерв’ю тижневику «Коломийські ВІСТИ» розповів владика Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло.

- Владико, як виникла у місті ідея будівництва цього храму?
- Перший камінь у фундамент нового собору закладав ще владика Павло Василик. Було чимало труднощів впродовж усього періоду будівництва, бо потрібно було виділити земельну ділянку для собору та переселити людей, адже раніше на тому місці був приватний сектор.

- Чи правда, що собор у Коломиї претендує на найбільший у Західній Україні?
- Безперечно, що римо-католицькі собори набагато більші, бо колись у їхнє будівництво вкладали великі кошти. Наразі ж серед катедральних соборів коломийський направду буде найбільшим на теренах Західної України. Звичайно, що не все так просто. Були проблеми з будівництвом, адже не вистачало коштів, аби швидко закінчити розпочату справу. Ми вдячні всім, хто допомагав і допомагає у будівництві храму, кожен етап справи чимало значить для нас. Бо цей собор не є чимось особистим, він будується для народу. Якщо є Коломийсько-Чернівецька єпархія, то повинна бути й церква, довкола якої згуртується громада. Коломийці приходять щодня та дивляться, як ідуть роботи довкола будівництва. Вони тішаться, що матимуть такий великий собор. Що відрадно, приходить чимало молодих людей, які цікавляться, чи встигнуть закінчити підготовку храму до осені, адже вже нині планують брати шлюб у новому соборі.

- Справді, у кожному місті має бути такий осередок, де зможуть у будь-який час зібратися мешканці. Чи саме таким буде собор?
- Саме такою і буде катедра. У верхньому храмі церкви будуть проходити богослужіння, натомість у нижній частині можна проводити катехитичні заняття, богословські конференції, наукові зустрічі та чимало інших мистецько-просвітницьких заходів духовного спрямування. Там буде дуже багато місця для охочих, і ми прийматимемо всіх людей, які захочуть повчитися високої культури. Тільки ті не отримають приміщення в новобудові, чиї погляди та поведінка суперечитимуть християнській моралі.

- Владико, чи бачите сьогодні потребу людей ходити до храму Божого?
- Людина, яка живе з Богом, вона чуйна та щира. Проте вона повинна мати «хребет», бо коли зло наступає на людину, це не означає, що не потрібно за себе постояти. Я знаю, що проти милосердя ніхто не встоїть, тому коли щиро просити та вірити в бажане, то все вдасться. Коли ми звернулися до громади по допомогу в будівництві храму, більшість людей не відмовила, відгукнулася на прохання. Повірте, парафіяни подали свою цеглинку на будівництво собору. Долучились і владні мужі та підприємці: очільник області Михайло Вишиванюк, голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич, міський голова Ігор Слюзар, депутати різних рівнів Богдан Гдичинський, Олександр Шевченко, Микола Круць, Василь Чуднов, Юрій Романюк та багато інших людей. Громада ативно долучилася до цієї благодатної справи. Повірте, світ завжди вдячний щирим та безкорисливим людям. Церква ніколи не ділить людей на політичні сили й осередки, перед Богом усі рівні. Ми молимося за всіх коломийців. А щоб не забути кожного, задумали зробити книгу, де будуть записані всі християни, які нам допомагають у будівництві. Мене тішить, що коломийська громада дуже цілеспрямована та вірить у свою мрію. Багато людей спішить до церкви, коли в них трапляється якась біда, їм потрібна наша підтримка та допомога. Пригадується той час, коли у США сталася трагедія з будинками-»близнюками», тоді був великий сплеск християн, що навернулися на християнський шлях. Бо двері церкви завжди відчинені для громади.

- Розкажіть, будь ласка, чому вибрали саме таку дату відкриття катедрального собору – 19 серпня?
- Ця дата відповідає нашому храмовому святу Преображення Христового. Окрім цього, 19 серпня ми відзначаємо День міста, тоді до Коломиї з’їжджається маса народу, яка повинна передусім віддати честь та хвалу Богові, а вже потім святкувати.

- Хто тепер працює над розписом храму?
- Вісім років уже розписуємо храм. Над розписом працює рідний брат покійного владики Павла Василика, який завідує кафедрою сакрального мистецтва Львівської академії. Цей чоловік є чудовим фахівцем своєї справи, йому вдалося, підібравши команду для роботи, нині завершувати нелегку справу. До слова, владика Василик, ще за свого життя поручив братові розписувати майбутній храм. Розпис вартий уваги: виконаний у візантійському стилі, із золотавим відтінком.

- Сьогодні анонсується, що цей храм є найбільшим катедральним собором на теренах Західної України. Нам відомо, що у майбутньому ви плануєте збудувати ще й дзвіницю.
- Так, з завершенням будівництва храму будівничі роботи не завершуються. Наш меценат – депутат Коломийської міської ради Роман Бортейчук зобов’язався невдовзі побудувати дзвіницю з оглядовим майданчиком та капличкою.

- Кого очікуєте на відкриття собору?
- Думаємо, буде багато людей: окрім громади, очікуємо на Блаженнішого Святослава (Шевчука), Главу УГКЦ, всіх єпископів, митрополитів, римо-католицьких єпископів, гостей з Польщі та Німеччини. Ми запрошуємо всіх людей без винятку.

- Як гадаєте, яке значення матиме цей собор на всеукраїнському рівні?
- Ми завжди читаємо молитви за всіх українців, бо всі ми «православні по вірі та католики по любові». Кожна людина має право на існування, тому ми громаду підтримуємо у всіх християнських починаннях та справах. Такі собори возвеличують всю Україну, адже вони через церковне життя роблять українців християнами, а отже добрими людьми.

- На завершення, владико, що побажаєте людям у такий непростий час? Як їм не втратити духовну сутність?
- Коли людина відвідує церкву, то вона є серед громади, членом великої християнської родини. Їй завжди легко у різних починаннях та справах, роблячи все за Заповідями Божими та з вірою в Господа. Нехай всі ми станемо особливо чутливими до голосу Господнього і краще сповняємо Божі настанови, адже в цьому справді є сповнення людини у її повсякчасному бажанні бути щасливою.

Автор: Оксана Островська, шеф-редактор тижневика “Коломийські ВІСТИ”

Останні cтатті
33

Не закопуй свого таланту! Анонс нового випуску журналу "Слово"
2016-05-09 12:54:00

Часто, торкаючись теми талантів, ми думаємо про творчість музикантів, художників, письменників, співаків, про щось велике й геніальне, випускаючи з поля зору повсякденну творчість у приготуванні салату чи канапки, застелянні ліжка, догляданні за вазонами чи городом, водінні машини чи розказуванні казок. 


Духовно-екологічні роздуми над п’ятим ділом милосердя щодо тіла і щодо душі ("недужому послужити" і "кривду терпеливо зносити")
2016-04-15 11:59:25

Недужому по-справжньому зможе послужити той, хто побачить у ньому страждаючого Христа. Кривду терпеливо зносити зуміє той, чий погляд буде зосереджений на Хресті Христовому – вияві безмежної милосердної Божої любові до свого створіння.


Іспит совісті для християнського подружжя
2016-04-11 09:55:48

Цей іспит совісті має на меті показати ідеал і шлях розвитку, вдосконалення в святості, до якої покликані християнські подружжя.


4 молитви, які допоможуть добре пережити сповідь
2016-04-06 12:38:34

Таїнство Покути вимагає зосередженості й молитовних роздумів. Ось молитви, які допоможуть добре підготуватися до примирення з Господом Богом.


Духовно-екологічні роздуми над четвертим ділом милосердя щодо тіла і щодо душі ("подорожнього в дім прийняти" і "сумного потішити")
2016-04-06 11:17:24

Роздумуючи над четвертим ділом милосердя як щодо тіла, так і щодо душі, все більше усвідомлюємо той факт, що Богові дуже дорога кожна Його дитина, і це найбільше стає помітним тоді, коли ця дитина Божа перебуває в крайній нужді чи потребує реальної допомоги.


Духовно-екологічні роздуми над третім ділом милосердя щодо тіла і щодо душі ("нагого зодягнути" та "у сумніві порадити")
2016-03-31 19:40:56

Нагого по-справжньому зможе зігріти лише той, хто стане інструментом у руках Божих, через який Господь своїм Милосердям огорне, зігріє, розрадить і потішить кожного бідного і потребуючого.


Чия Пасха "правильніша" ?
2016-03-25 16:19:30

Цього року Католицька Церква римського обряду святкує Великдень 27 березня, набагато випереджуючи не тільки православних християн (1 травня), але і юдеїв (23 квітня). Чому так відбувається і чия Пасха ”правильніша”?


Усвідомлюючи відповідальність перед Богом…
2016-03-25 16:03:15

Слово, яке дуже часто чуємо останніми місяцями, – це “Конституція”. Цей термін вживається з різною метою: переважно для позначення документа, якого нам треба дотримуватися, або ж документа, зміст якого необхідно поправити.


Духовно-екологічні роздуми над першим ділом милосердя щодо тіла і щодо душі ("Голодного нагодувати" і "грішника навернути")
2016-03-22 21:24:45

Голодного зможе побачити і нагодували лише той, хто, дивлячись на нього, побачить свого ближнього, хто в природних ресурсах розпізнає Божі дари, призначені для всіх.


"Свідки Єгови": церква чи секта
2016-03-19 11:33:31

Господь наш Ісус Христос збудував свою Церкву на апостолах своїх, яка триває безперервно, аж по нинішній час. Однак завжди знаходилися люди, які лише імітували єдину, святу, соборну й апостольську Церкву.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Микола Сімкайло
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. м. Василь Мельничук

  Віце-канцлер
  о. Олександр Селезінка

  Економ
  о. м. Микола Романенчук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Церковний трибунал
  Судовий вікарій
  о. Володимир Прокіпчук

  Суддя
  о. Юрій Лукачик

  Захисник вузла
  Сергій Триф'як

  Нотар Олександра Болехівська
 • Прес-секретар
  о. Василь Перцович
  e-mail: percovych@ukr.net

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: katedra-2005@ukr.net

  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ