Коломийська єпархія УГКЦ

Церква про астрологію: не дайте себе обдурити!

2016-02-12 11:45:48

Набирає популярність захоплення гороскопами, які, нібито, повинні чітко розкласти по поличках життя, підказати, з ким дружити, кого любити, як вести себе на роботі, вдома, чи варто вступати у шлюб найближчим часом і так далі. Чи може справжній християнин наївно визнавати, що його життя залежить від зірок або інших небесних сил, а не від нього самого і Божого Провидіння?
Астрологія вже не перший рік є одним з найбільш поширених елементів сучасної культури. Згідно зі статистикою, 55% поляків читають гороскопи і 46% стверджують, що серйозно ставляться до тієї інформації, яка там подається, керуються нею у своєму житті. У Росії 52% населення цікавляться прогнозами астрологів. У Білорусі кількість тих, хто захоплюється гороскопами, приблизно така сама. А попит, як кажуть, народжує пропозицію, тому більшість друкованих видань залишає на своїх сторінках місце для “параду зірок”, багато телеканалів і радіостанцій не шкодують ефірного часу, щоб розповісти, що чекає найближчим часом “стрільців”, “близнюків”, “левів” і так далі.

Однією ногою в печері.

Чому у XXI столітті, коли наука і технології досягли високого розвитку, гороскопи користуються такою популярністю, що деякі люди не уявляють без них свого життя? Раніше вважалося, що астрологію, нумерологію, різного роду ворожіння практикують неосвічені люди, які таким чином намагаються пояснювати собі те, чого не розуміють.

Сьогодні ж трапляється так, що людина, яка має вищу освіту, а іноді й не одну, починає свій тиждень “чтивом”, де зірки йому щось передбачають і пропонують. Дуже правильно про цей парадокс сказав доктор Рафал Вишневський, соціолог з університету кардинала Стефана Вишинського: “Людина ХХІ століття однією ногою стоїть на Місяці, а другою все ще перебуває у печері. Звичайно, люди, які звертаються до гороскопів, стверджують, що не трактують їх серйозно, так як відносять себе до людей релігійних. Але чому ж багато з них тоді вішають біля хреста підкову на щастя, чому читають Євангеліє, а після гороскоп на найближчий тиждень?”

Доктор Вишневський пояснює, у чому полягає феномен популярності астрологічних прогнозів. Вчені називають його “ефект гороскопу” або “ефект Барнума”. Він полягає в тому, що деяким людям здаються влучними описі їх власної індивідуальності, а насправді - це загальні характеристики, які властиві великій групі людей. І чим більше загальна інформація подається у гороскопах, тим більше людей сприймає її як правдиву.

Іноді трапляються ситуації, коли особа, яка вірить у гороскопи, починає таким чином будувати своє життя, так організовувати свої дії, щоб відповідати тому, що написано у прогнозі астролога. Проте найсмішніше, як зазначає Вишневський, що інформація, яка подана у гороскопах, в основному подається не має нічого спільного з зірками, планетами, якимись астрологічними обчисленнями, а банально залежить від настрою і гумору журналіста, який відповідає за цю тему у редакції.

Чому Церква засуджує гороскопи?

Неможливо співвіднести з католицькою вірою надію на те, що доля людини залежить від зірок або інших небесних сил. Гороскопи просто спекулюють на людській цікавості, на бажанні дізнатися про те, що чекає у майбутньому, – зазначив у одному зі своїх пастирських листів єпископ Олександр Кашкевич. – Часто віра у гороскопи стає фундаментом для нового язичницького руху, послідовники якого говорять про космічні енергії, практикуючих ворожіння, викликають духів. Вони вірять у переселення душ та інші речі, які суперечать християнській вірі. Це рух, який називають ще світоглядом “нового століття”, є мішаниною буддизму, індуїзму і примітивного язичництва.

Його послідовники часто використовують християнські поняття, надаючи їм іншого змісту”. “Така доктрина, яка наполегливо пропагується деякими засобами масової інформації, суперечить вченню Церкви”, – підкреслив ієрарх. Напевно, важко буде сперечатися з твердженням, що кожен, хто читає гороскопи і в них вірить, вважає Христа брехуном, і навпаки, кожен, хто вважає, що Ісус – це Істина, буде ставитися до гороскопів як до брехні. Чому? Згідно з Євангелієм, навіть волосся на нашій голові вже полічено, і нічого без волі Отця не може з нами статися, тому - або вірю в божественне Провидіння, те, що через молитву і роботу над собою можу випросити для себе та інших потрібні ласки, або вірю в те, що Бог тут взагалі ні до чого, а майбутнє залежить винятково від того, як зійшлися зірки. Одне з іншим не має нічого спільного, тому віра в гороскопи – це злочин проти віри в Бога.

Катехизм Католицької Церкви засуджує астрологію, підкреслюючи, що вона суперечить вірі в абсолютне панування Бога над нашим життям.
“Звернення до гороскопів, астрології, хіромантії, тлумачення символів і доль, феномену передбачення, звернення до медіумів приховують за собою бажання отримати владу над часом, над історією і, зрештою, над людиною, і одночасно прагнення зробити близькими собі якісь окультні сили”, – йдеться в катехизмі.

Водночас зазначається, що “Бог може відкрити майбутнє своїм пророкам чи іншим святим. Тим не менш, істині християнські чесноти полягають у тому, щоб з довірою віддати себе в руки Провидіння в тому, що стосується майбутнього і відмовитися від всякої нездорової цікавості з цього приводу”.

Не зірки правлять світом, але добрий Бог, який все створив і послав свого Сина, щоб врятував світ. І те, що ми повинні знати про майбутнє світу і людства, Бог об’явив нам через свого Сина Ісуса. Багато Христос нам сказав про це? Небагато й немало, а рівно стільки, скільки нам необхідно знати. А якщо тебе, дорогий читачу, хтось запитає, під яким знаком зодіаку ти народився, не говори довгих нотацій на цю тему, а просто скажи: “Під знаком Христа. А ти?”

 

Джерело: kmc.in.ua

Автор: Кінга Красіцька
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди