Коломийська єпархія УГКЦ

Зустріч Патріарха Кирила із Папою Римським свідчить про відсталість в діалозі між РПЦ із Католицькою Церквою”

2016-02-16 13:55:28

Говорити про епохальність зустрічі Папи Франциска із Патріархом Кирилом – недоречно. Існує колосальна асиметрія, яка полягає в тому, що Патріарх РПЦ Кирило є шістнадцятим Московським Патріархом. У той час, як Папа Франциск є 266-м Понтифіком із часів апостола Петра.

Тому історичність тут – наочна. Показовим є те, що коли Київська Русь прийняла християнство Москви взагалі не існувало. Коли сталася велика схизма між Східною і Західною Церквою, між Римом та Константинополем, в 1504 році Москви знову ж таки в церковному сенсі не існувало.

 

Про це сказав диякон Роман Завійський, декан ФБФ УКУ, на Живому ТБ. За його словами, епохальною була зустріч в 1960-х роках між Патріархом Атенагором і Папою Павлом VI, які взаємно зняли із себе анатеми, накладені в час великої схизми. В останні п’ятдесят років Константинопольські Патріархи дуже часто перебувають в Римі. Вони беруть участь в богослужіннях. Тому зустріч Патріарха Кирила із Папою Римським свідчить про певну відсталість в діалозі між цими Церквами, в той час, які предстоятелі інших Православних Церков давно налагодили із Римським апостольським престолом діалог.

Саме українське питання стало каталізатором цієї зустрічі, на мій погляд. Бо Московська Патріархія відчуває певні загрози, зумовлені контекстом в сусідніх країнах в лоні Вселенського православ’я. Зокрема, напередодні Всеправославного собору, який планується у червні 2016 року на о. Крит. Тут також йдеться й про суперництво між Константинопольським і Московським Патріархами за вплив на Україну. Тому ця зустріч відбувалася явно за підтримки Кремля на тлі численних санкцій від західних урядів”,- додав.

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди