Коломийська єпархія УГКЦ

Глава УГКЦ: “Бог кожного з вас любить, поділіться тією любов’ю з іншими, не чекайте чогось взамін, перші щось дайте”

2016-02-18 19:37:16

Як нам учитися любити? Відчуваючи себе любленими Богом, мусимо тією любов’ю ділитися з іншими. Над цим роздумував Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі “Вічне” телеканалу “UA:Перший”.

Запитаймо себе сьогодні, каже Предстоятель, як нам навчитися любити. “Бо це, можливо, є найбільше, що ми потребуємо навчитися впродовж нашого земного життя. Можливо, це є найбільшою трагедією людини третього тисячоліття, що ми не вміємо любити, але так потребуємо цієї любові”, – зауважив духовний лідер греко-католиків.

Глава Церкви навів слова одного із сучасних грецьких богословів про любов, який сказав: “Любов – це спосіб існування життя. Хто любить, той живе. Хто не любить, той уже вмирає”. “Сьогодні, – продовжив Блаженніший Святослав, – коли дивимося на те суспільство, в якому живемо, то часом бачимо, що далеко не на любові базується наше спільне життя. Один із древніх мислителів говорив так: homo homini lupus est – людина людині вовк. Якою глибоко нещасною має почуватися людина в такому суспільстві вовків… А з іншого боку, гадаю, зокрема тепер, усе наше українське суспільство втомилося від ненависті, яка часом захлинає нас. І ми шукаємо якогось такого оазису, не скажу, що любові, але хоча б пошани одне до одного. І ще раз справджується в нашому житті – усі ми прагнемо любові. Христос каже, що любов покриває множество гріхів”.

 

 

Гадаю, батько і мати знають, що їхня дитина може рости і розвиватися, коли почувається любленою. Той, хто не зазнав любові від своїх батьків, уже виростає глибоко нещасною людиною”, – переконує Блаженніший Святослав.
Як нам учитися любити? “Ми, відчуваючи себе любленими Богом, – переконує Глава Церкви, – мусимо тією любов’ю ділитися з іншими. Суттю доброї новини, те, що ми звемо Євангелієм, є проголошення Божої любові до нас. Тому я сьогодні кажу всім вам, хто мене бачить і чує: Бог кожного з вас любить. Поділіться тією любов’ю з іншими. Не чекайте чогось взамін, перші щось дайте: увагу, пошану, добре слово, усмішку, людську солідарність, співчуття і підтримку. І ви побачите, як усе те, що ви роздаєте, у вас почне примножуватися. Ви станете таким каналом любові, яка почне через вас наповнювати вашу сім’ю, ваших рідних і близьких, усе ваше оточення”.
“Навчіться сьогодні першого уроку Божої любові, – порадив Предстоятель. – Можливо, спочатку не відповідайте злом на зло. Наступний крок – приглядайтеся до потреб ближніх. І зробіть щось, відповідаючи на їхні потреби простою християнською солідарністю і ділами любові. І тоді, каже святий Августин, ви зможете побачити Бога. Якщо заглянете у своє серце, то побачите в собі якесь джерело, з якого б’є вічне життя”.
“Божої любові всім вам. Нехай Господь Бог усіх вас своєю любов’ю і благодаттю щиро благословить”, – побажав Блаженніший Святослав усім вірним греко-католикам та людям доброї волі.

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

 

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди