Коломийська єпархія УГКЦ

Папа: Християнство - це релігія конкретних вчинків, а не пустослів’я

2016-02-24 16:44:54

Християнство – це релігія конкретних вчинків, а не балачок, що є виявом лицемірства та марнославства. Про це Папа Франциск пригадав під час Святої Меси в каплиці “Дому святої Марти” у вівторок, 23 лютого 2016 р., коментуючи читання з пророка Ісаї, через якого Бог закликає народ чинити діла милосердя й справедливості, та слова Ісуса, записані святим Матеєм, якими Спаситель викриває лицемірство книжників і фарисеїв, заохочуючи учнів чинити те, що вони кажуть, але не поводитися, як вони.

Святіший Отець наголосив, що християнське життя є конкретним, адже таким є наш Бог. Але, за його словами, часто зустрічаємо “несправжніх” християн, які свою приналежність до Церкви вважають лише зовнішнім атрибутом, який до нічого не зобов’язує, тільки ознакою престижу, а не досвідом служіння.

Господь навчає нас шляху, яким слід прямувати вперед”, – наголосив проповідник, зазначаючи, що можемо часто зустріти людей, а “навіть і самі так поводимося”, вважаючи себе дуже побожними, але не знаходячи часу, щоб поговорити зі своїми дітьми або провідати похилих віком батьків. І слова, що я, мовляв, великий католик і належу до такої чи іншої організації, можуть виявитися лише “релігією слів: кажу, що я ось такий, але при цьому чиню діла цього світу”.

Як зауважив Папа, “говорити, але не робити” є обманом. Через пророка Господь ясно каже, чого бажає: “Припиніть чинити зло і навчіться добро чинити… Захищайте пригнобленого, обороняйте сироту, заступайтеся за вдову”. Але в цих словах бачимо також безмежне милосердя Бога, Який взиває до людства: “Ходіть же й розсудимось. Коли б гріхи ваші були, як багряниця, вони стануть білими, як сніг”.
“Боже милосердя, – сказав Святіший Отець, – виходить назустріч тим, які мають сміливість дискутувати з Ним, але в істині, говорити про речі, які чиню або не чиню, щоб виправитися. І в цьому проявляється велика Господня любов, у цьому протиставленні між говорити та чинити. Бути християнином означає чинити: сповняти Божу волю. І останнього дня, а всі ми матимемо той день, про що запитуватиме Господь? Чи запитає: Що ви говорили про мене? Ні! Він запитуватиме: Що ви зробили?”.

Отож, християнське життя полягає у тому, щоб дати добрий звіт, коли Господь запитає: “Що ви зробили одному з моїх братів найменших?”. А лише говорити, за словами Папи, “веде до марнославства, до вдаваного християнства”. “Нехай же Господь дасть нам мудрість добре зрозуміти, в чому полягає різниця між говорити і чинити та навчить нас дороги вчинків й допоможе нею ходити”.

Джерело: uk.radiovaticana.va

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди