Коломийська єпархія УГКЦ

Завдання військового капелана - бути поруч”, - отець Андрій Зелінський в програмі “Добра розмова” на “Живому радіо Воскресіння”

2016-02-26 16:24:27

Отець Андрій – військовий капелан УГКЦ, який за час проведення АТО перебував у найгарячіших точках протистояння – Дебальцевому, Пісках, Слов’янську, Краматорську та під Маріуполем.

Капелан поділився спогадами про власне рішення відправитися на передову: “Я розумію, що все-таки, якщо сказав раз в своєму житті, що я – військовий капелан, значить я несу за це відповідальність. А отже, маю бути поруч. І Господь подбає, знайде відповідний формат… І от оцей крок, це як крок у невідоме, коли ти, тримаючись з одного боку за руку Господа, але йдеш туди, куди Він тебе кличе”.

Також говорили про душевний стан тих людей, що приїжджають із військової зони в мирне сьогодення, про різку зміну реальностей: “Стресовою, мабуть, була ситуація після першого повернення, тому що був перший досвід війни. Коли ти бачиш, як вона виглядає, коли ти бачиш її потворне обличчя, коли ти втрачаєш друзів, – тоді повернутись і ходити Хрещатиком, насправді, було дуже важко. Годі зрозуміти, як це можливо. Важко було поєднати в собі цих два виміри – сьогодення українського і особистого мого. А з іншого боку – наступний такий важкий момент – це контрастність. Реакція зраненої людяності, дуже покаліченої людяності… Не було злості, коли дивився, не було агресії по відношенню до мирного сьогодення, було глибоке непорозуміння”.

Зазвичай, коли говорю про війну – є дві такі характеристики: це є радикальна деструкція, отже, руйнація простору і часу – це раз. По своїй суті війна, насправді, є трансцендентним досвідом. Трансцендентний, звичайно у філософії означає – вихід поза рамки людського, звичного, буденного, того, що людина може сформувати на основі особистого якогось досвіду. Інколи навіть з претензіями на надприродне, - ділиться своїми роздумами про явище війни отець Андрій і продовжує: – А от друга характеристика, коли я говорю про трансцендентність, знову ж таки – наші людські можливості, якщо ми їх розвинемо до найсміливіших таких собі вимірів у нашій уяві, до найвідважнішого, що ми можемо подумати про себе, про те, на що ми здатні”.

Капелан розповідає про те, як на його думку у воїнів виникають посттравматичні синдроми та як їх долати: “Є свої рамки дозволеного, рамки можливого у нашому повсякденні. І от війна руйнує ці рамки можливого і рамки дозволеного. Доза адреналіну – це щось, що людина так чи інакше завжди шукає, подолання себе і своєї обмеженості. І війна дарує їй таку можливість. Це вже небезпечна можливість, бо повернутись не можна. Свідомість розширюється до такого рівня – це як вода, яка виходить з берегів, і її тепер важко повернути. Потрібно збудити довіру у цих людей, щоб повернутись у рамки, у русло. Ідеться не лише про усвідомлення, а й про відчуття. Військовий, який повернувся з війни, мусить розуміти – раз, відчувати – два, що тут, у руслі, йому безпечніше, що його існування у цьому руслі, воно – змістовне, воно має зміст і може мати смак”.
Також у програмі цитували книгу отця Андрія “Соняхи”, яка побачила світ у Видавництві Старого Лева.

Джерело: «Живе радіо Воскресіння»

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди