Коломийська єпархія УГКЦ

Свідки Єгови”: церква чи секта

2016-03-19 11:33:31

Господь наш Ісус Христос збудував свою Церкву на апостолах своїх, яка триває безперервно, аж по нинішній час. Однак завжди знаходилися люди, які лише імітували єдину, святу, соборну й апостольську Церкву.

У Біблії бачимо цікавий випадок відносно таких імітаторів – “Злий дух озвався до них, кажучи: Ісуса я знаю і Павла знаю; ви ж хто такі?” (Ді. 19,15).

А хто ж такі так звані “Свідки Єгови”?

Самі про себе вони пишуть, що не являються сектою, оскільки вони не створювали нової релігії, що їхнім взірцем у поклонінні Богові є християни першого століття, про приклад яких записано у Біблії.

Чи так це насправді?

Згідно зі словником іншомовних слів, “секта” (лат. – вчення, напрям, від наслідую) – це релігійна громада, що відокремилася від панівної церкви; відокремлена група осіб, що замкнулася у своїх вузьких групових інтересах.

І справді знаємо з історії, що організація Свідків Єгови (раніше “Товариство Сіонської Башти (ТСБ)” (1884), “Товариство Трибуни Народів” (1909), “Міжнародне Товариство Дослідників Святого Письма” (1913)) була заснована наприкінці ХІХ століття Чарльзом Тейзом Расселлом у США. Він тричі змінював своє віросповідання і врешті заснував своє – нове. Расселл залишив після себе велику спадщину статей, брошур і книг, їхній зміст випромінює глибоку неприязнь до інших віросповідань, а особливо до Католицької Церкви. Отже ознака, що організація Свідків Єгови являється сектою, є явною, адже вона виникла у певному часі і засновник її – звичайна людина, яка тричі змінювала віросповідання.

Свідки Єгови стверджують, що вони не секта, тому що секта – це небезпечна релігійна течія, котру очолює якась людина. Свідки Єгови не вважають жодну людину за свого провідника.

Чи так це насправді?

У 1972 році з приходом третього Президента (Свідків Єгови) Нейтана Норра була утворена Керівна рада як вищий духовний орган ТСБ з приблизно 10 осіб. Всі інші члени культу, по суті, є “нижчою кастою”, оскільки їх праведність в очах Бога і майбутнє спасіння залежать від того, слухняні вони Керівній раді чи ні. Центральні їхні офіси розташовані в Брукліні і Паттерсоні (Нью-Йорк, США). Ніхто із адептів організації не має права піддавати критиці владну еліту.

Починаючи з 1943 року, кожен адепт культу був зобов’язаний навчатися психологічним методам вербування нових адептів. Для цього була введена “Школа теократичного служіння”. Таким чином робиться ставка на залучення в культ шляхом маніпуляції нових членів.

Родичі, друзі, священики і всі, хто заважає адептові вивчати Біблію із організацією, стають ворогами, які відштовхують від Єгови. Те ж стосується і різного роду критичної інформації супроти організації. Тобто накладається заборона на незалежне мислення та заборона на ознайомлення з будь-якою критикою.

Всі релігії світу, окрім Свідків Єгови, вважаються сатанинськими, і люди, які їх сповідують, загинуть у Армагедоні. І все назагал, що не стосується цієї організації, є від лукавого. Таким чином відбувається демонізація навколишнього соціуму.

В організації діє заборона на шлюб з людиною не із культу, тобто створюється психологічний тиск на молодь і маніпулювання їхніми почуттями. А якщо, наприклад, батько покинув організацію, то йому вкрай важко потім зустрітися з дітьми, які залишились у культі разом із матір’ю.

З 1945 року керівники культу ввели заборону на переливання крові. Це призвело до великої кількості смертей, у тому числі і серед малих дітей. Подібне було, коли ввели у 1931 році заборону на вакцинацію, а у 1967 році адептам заборонили лягати на операції по пересадці донорських органів. Таким чином відбувається непрямий акт вбивства.

Свідки Єгови не голосують на державних виборах, оскільки вважають себе виключно громадянами Царства Єгови. Не шанують Державний прапор, бо вважають його емблемою ворожого уряду; ототожнюють його з поганським звичаєм та ідолопоклонством. Свідки відмовляються від участі у військових оборонних програмах своєї країни, бо служать у армії Єгови, а національна армія є частиною ворожого табору.

Все це і багато іншого вказує на те, що організація Свідків Єгови є не просто сектою, а тоталітарним деструктивним культом.

Молю вас, браття, стережіться тих, хто чинить розколи та спокушає наперекір вченню, котрому ви навчились, і тікайте від них” (Рим. 16,17-18).

отець Юрій СВИЩ

 

Від редакції:

Локомотив” та школу №5 віддають в оренду Свідкам Єгови

На сайті “Свідків Єгови” знаходимо, що 23 березня вони організовують на Коломийщині Щорічне відзначення Спомину смерті Ісуса Христа. Серед вказаних в анонсі місць проведення – дві комунальні споруди у Коломиї. Зокрема, їм в оренду планують віддати приміщення ФСК “Локомотив” та ЗОШ №5. Обидві будівлі – комунальні споруди і не передбачені для використання у якості культових споруд.

Тому виникає питання: на якій підставі проводитимуться зазначені заходи та який фінансовий чи інший зиск отримає від їхнього проведення громада міста Коломиї?

До слова, приміщення ФСК “Локомотив” не вперше віддаватимуть в оренду такого роду організаціям. 28 лютого у стінах будівлі збиралася організація “Нове покоління”. Як зазначалося в анонсі, на присутніх чекало “звільнення від родових проклять”, а люди натомість мали принести із собою допомогу у вигляді продуктів.

Джерело: Дзеркало Коломиї

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди