Коломийська єпархія УГКЦ

Не закопуй свого таланту! Анонс нового випуску журналу “Слово”

2016-05-09 12:54:00

“Це не покора думати, що ти найменш обдарований

людськими здібностями; це — комедія або дурість”
Мішель Кваст

Часто, торкаючись теми талантів, ми думаємо про творчість музикантів, художників, письменників, співаків, про щось велике й геніальне, випускаючи з поля зору повсякденну творчість у приготуванні салату чи канапки, застелянні ліжка, догляданні за вазонами чи городом, водінні машини чи розказуванні казок. Справді, суспільство диктує нам повагу до певного виду талантів ― і пропонує нехтувати або зневажати інші, які не потрапляють під об’єктиви камер на очі всій країні, а скромно залишаються в тіні. Нам диктують, що є талантом, визначають мірки, до яких треба рівнятися, при чому завжди інші. Тож чи ми достатньо сміливі й при цьому достатньо покірні, щоб дозволити собі не просто відтворювати, а творити?

Ми живемо в суспільстві, де багато треба. В нашому дорослому й свідомому житті так багато цих “треба” (роботи, яку ТРЕБА робити, бо приносить хоч якийсь дохід; обов’язків, які ТРЕБА виконувати, бо треба і т.д.), що мало місця залишається для ХОЧУ, БАЖАЮ, ПРАГНУ. Це діти ще вміють хотіти. Цікаво, що Ісус не раз запитував тих, хто до Нього приходив: “Чого ти хочеш?” — нагадуючи про те, що хотіти щось і прагнути чогось важливо. Бо там, де є живе прагнення серця й духа, там живе творчість, спонтанність, радість і справжність. Чого ми хочемо так насправді в глибині серця, чого хоче та дитяча частинка в нас, давно призабута й запилена порохом щоденних турбот?

Час розпочати розкопки й дістати на поверхню давно поховані мрії й бажання, бо в них — ключ до наших талантів, до нашого скарбу.

Коли знаєш, навіщо, можна витримати будь-яке як”, — говорив Фрідріх Ніцше. Згадаймо хоча б нашу землячку Ірину Сеник, яка на засланні в Сибірі у жахливих умовах не загубила свого таланту вишивальниці, хоч не було ні ниток для цього, ні полотна. Використовувала те, що могла, що потрапляло під руку, і зморена ночами вишивала, даруючи світові унікальну вишивку та нові узори. Чи Василя Стуса, який у таборах розвивав свій талант письменника й перекладача, писав неймовірно талановиті вірші й зумів вповні реалізувати своє батьківство через унікальні листи до сина, в яких обговорював із ним усе, що його цікавило, й виховував, хоч їх розділяла відстань у тисячі кілометрів. А Шевченко і його захалявні книжечки? Прикладів можна наводити безліч. А ми нарікаємо на відсутність ресурсів чи умов, чи скаржимось на несприятливі обставини, вік, брак часу, місця, коштів чи ще чогось.

Якщо ти маєш боятися чогось, то бійся не використати своїх здібностей, бо вони унікальні саме в твоєму житті. І світ багато втратить, якщо ти приховаєш їх, не виявиш, не розвинеш. І ти втратиш багато — смак і радість життя, відчуття власної цілісності й близькість із Творцем.

Ісус вкотре запитує: “Чого ти хочеш? Чого шукаєш?” І відповідь на це запитання ти знаєш, бо “дари Божі й покликання — незмінні” (Рим. 11:29). Тільки прислухайся до себе.

Уляна Андрусів

На шпальтах номера читайте:

- талант і успіх: як змусити їх співпрацювати

- як вивільнити свій внутрішній потенціал: поради психолога

- у чому сила вашої дитини

- про творчість, яка перемогла недугу в житті письменниці Оксани Кузів;

- про зустріч, яка змінила життя співака Тараса Курчика

- про одну зі ста героїнь світу – Ірину Сеник

- про величну Грузію

- інтерв’ю з Олесею Архиповою про ГО “Д.О.М.48.24” та ініціативи переселенців

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди