Коломийська єпархія УГКЦ

Папа до катехитів: неможливо добре звіщати Ісуса, бувши сумними!

2016-09-30 11:05:50

Неділя 25 вересня 2016 р. була Ювілеєм катехитів. Цій темі були присвячені” проповідь на ювілейній Святій Месі та роздуми Папи Франциска перед молитвою “Ангел Господній. Ювілей катехитів тривав два дні, охопивши кілька молитовних зустрічей, які Папська Рада сприяння новій євангелізації організувала в різних храмах Рима.
Той, хто звіщає Христову надію, водночас далекоглядний — бо здатний скерувати погляд за межі проблем, — і добре бачить зблизька, бо помічає ближнього та його потреби. Так говорив Франциск на богослужінні.

Благаю, … щоб ти зберігав заповідь без плями, без догани”, — писав святий Павло до свого учня Тимотея. Як зауважив Святіший Отець, коментуючи під час проповіді ці слова, апостол немовби бажає “зосередити наш погляд на тому, що є суттю віри”. Він, як бачимо, не перелічує різних моментів та аспектів, а підкреслює те, що є серцем віри.
“Тим центром, навколо якого все обертається, — сказав Єпископ Рима, — пульсуючим серцем, що всьому дає життя, є пасхальне звіщення, перше звіщення: Господь Ісус воскрес, Господь Ісус любить тебе, віддав за тебе своє життя, воскрес і живий, перебуває поруч із тобою та кожного дня на тебе очікує. Ми ніколи не повинні про це забувати. Під час цього Ювілею катехитів від нас вимагається, щоб ми не втомлювалися ставити на перше місце головну благовість віри: Господь воскрес. Не існує важливіших тем; ніщо не є міцнішим та актуальнішим. Увесь зміст віри стає гарним, коли сполучається із цим центром, коли просякнутий великоднім посланням. Коли ж від нього ізолюється — втрачає сенс і силу. Ми покликані жити й завжди сповіщати новину про любов Господа, кажучи: Господь Ісус тебе любить по‑справжньому, таким, який ти є. Дай Йому місце: не дивлячись на життєві розчарування й рани, дай Йому можливість любити тебе. Він тебе не розчарує”.

Як зауважив далі Папа, заповідь, про яку згадує святий Павло, нагадує нам і про “нову заповідь” Ісуса: щоб ви любили одні одних так, як Я вас полюбив. “Саме люблячи, звіщаєш Бога-Любов: не силою переконання, не нав’язуючи істину, не запеклістю навколо якогось морального чи релігійного обов’язку, — наголосив проповідник. — Бога звіщаєш, зустрічаючись із людьми, будучи уважними до їхньої історії та їхнього шляху. Тому що Господь — не якась ідея, а жива Особа”.

За словами Наступника святого Петра, Господнє послання приходить через правдиве та просте свідчення, через слухання та прийняття, через осяйну радість. Неможливо добре говорити про Ісуса, будучи сумними, або передати красу Бога лише гарними проповідями. “Бога надії, — сказав Папа, – звіщають, живучи сьогодні Євангелієм любові, не боячись свідчити його також і за допомогою нових форм звіщення”.

У цьому контексті він перейшов до євангельської притчі про багача й Лазаря. Вона, вказав Папа Франциск, допомагає нам “зрозуміти, що означає любити”, та “уникнути деяких загроз”. Ми бачимо багача, який навіть не помічає убогого Лазаря при воротах свого дому. Папа зауважив, що Святе Письмо не говорить, ніби той багатій був злий або заподіяв комусь кривду. Але він не був здатним “поглянути за межі свого світу, що складався з бенкетів та дорогого одягу”, не бачив того, що діється за дверима його дому, де лежав Лазар; його не цікавило те, що діялося назовні.

До його серця, — зазначив Святіший Отець, — увійшла світськість, яка вчиняє душу нечулою. Світськість є “чорною дірою”, що поглинає добро, гасить любов, тому що підпорядковує все власному “я”. Тоді бачимо лише примарне й не помічаємо інших, бо стаємо байдужими до всього. Той, хто потерпає від цієї важкої сліпоти, часто поводиться “косооко”: з благоговінням дивиться на відомих людей, приналежних до високих кіл, яких ушановує світ, і відвертає погляд від численних Лазарів сьогодення, від убогих і стражденних, які є Господніми улюбленцями”.

Але Господь, як наголосив Наступник святого Петра, дивиться на тих, кого світ викидає, немов непотріб. Лазар є “єдиним персонажем в усіх Ісусових притчах, названий по імені”, а його ім’я означає “Бог допомагає”. І Бог не забув про нього, але прийняв на бенкеті у своєму царстві. Багач, натомість, не має імені, а його життя впадає у забуття, адже “той, хто живе для себе, — не творить історію”, а “нечутливість сьогодення назавжди викопує непрохідні провалля”.

Папа звернув увагу на ще один контраст, наявний у цій притчі: пишне життя безіменного багача описане у хвалькуватій формі, й навіть після смерті він наполягає на своїх інтересах. Натомість бідність Лазаря змальована “з великою гідністю”: з його уст не зриваються слова нарікання чи зневаги.

Як слуги Ісусового слова, — зауважив у цьому контексті проповідник, — ми покликані не виставляти напоказ примарне і не шукати слави; але також не можемо бути сумними й постійно нарікати. Ми не є пророками нещастя, які любуються в тому, щоб вишукувати загрози чи викривлення; не є людьми, що окопалися у власних середовищах, звідки видають гіркий осуд суспільству, Церкві, всім та всьому, занечищуючи світ негативністю”.

За словами Святішого Отця, “той, хто звіщає Ісусову надію, є носієм радості й бачить далеко, бо має перед собою горизонти, а не стіни, бо вміє поглянути поза межі зла і проблем. Одночасно, він дуже добре бачить зблизька, тому що є уважним до ближнього та його потреб”. І Господь заохочує нас знаходити шляхи для того, щоб виходити назустріч потребам ближніх, тому що “час, призначений на допомогу”, подарований Ісусом та становить “наш найбільший скарб”, який можемо здобути на землі.
Ювілейна Євхаристія для катехитів завершилася опівдні, й відповідно настав час для недільної полуденної молитви “Ангел Господній”.

Дорогі брати й сестри, вчора у Вюрцбурзі, в Німеччині, проголошений блаженним Енґельмар Унцайтіґ, священик зі Згромадження Місіонерів із Маріаннхілла, — зазначив Папа Франциск. — Убитий із ненависті до віри в таборі смерті Дахау, він протиставив ненависті любов, на жорстокість відповів лагідністю. Нехай же його приклад допоможе також і нам бути серед випробувань свідками милосердної любові та надії”.

Далі Єпископ Рима висловив свою підтримку мексиканському єпископатові з нагоди ініціативи на захист традиційної сім’ї, в рамках якої на вулиці вийшло кількасот тисяч вірних. “Охоче приєднуюся до єпископів Мексики, — сказав він, — підтримуючи діяльність Церкви й громадянського суспільства на користь родини і життя, які в наш час вимагають особливої уваги з боку душпастирства й світу культури в усьому світі. Крім того, — додав Папа, — запевняю дорогий мексиканський народ у своїй молитві за те, щоб припинилося насильство, яке цими днями зачепило також деяких священиків”.

Тієї неділі відзначався Всесвітній день глухих, що також не пройшло повз увагу Святішого Отця. “Бажаю привітати всіх глухих, також і тут представлених, і заохотити їх робити свій внесок у те, щоб Церква та суспільство ставали дедалі більше здатними приймати всіх”, — сказав він.

Врешті, особливі привітання скеровую до вас, найдорожчі катехити! Дякую вам за вашу діяльність у Церкві на служінні євангелізації в передаванні віри. Нехай же Пресвята Богородиця допоможе вам бути витривалими на шляху віри та своїм життям давати свідчення тому, що передаєте під час катехизації”, — побажав Наступник святого Петра та очолив проказування марійної молитви.

Ювілей катехитів відзначався в Римі 23-25 вересня. У ньому взяли участь близько 15 тис. осіб із різних країн світу. Окрім літургії з Папою, вони мали змогу приступити до Таїнства Примирення у “ювілейних базиліках” та пройти Святими Дверима головної ватиканської святині.

Джерело: CREDO

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди