Коломийська єпархія УГКЦ

Сестра Вероніка та її велике сімейство

2017-02-21 10:43:53

Шостий рік на південній околиці міста живе під одним дахом дружна дитяча спільнота. Тут розташувався так званий дитячий сиротинець святого Миколая Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Ми навмисне вжили вислів “так званий”, хоч офіційно він зареєстрований саме як сиротинець.

“Діти слова “сиротинець” не люблять, – пояснює господиня закладу сестра Вероніка, – адже тут вони не сироти, вони мають нову сім’ю, набагато міцнішу й кращу від тієї, звідки змушені були піти. Тому я навіть вивіску “сиротинець” зняла з фасаду, якщо ви зауважили…”.

Так, ми зауважили. А ще ми зауважили, що тут справді мешкає дружна сім’я з десяти дівчаток різного віку. Найменшій Софійці три рочки, найстаршій Світлані – вісімнадцять. Софійка ходить у дитсадок, а Світлана – студентка педколеджу.

Дівчата залюбки йдуть на спілкування з журналістом, жодної тобі скованості чи слідів якихось погано прихованих комплексів. Усе, що кожна з дівчаток пережила в ранньому (і не тільки в ранньому) дитинстві, залишилося по той бік інтересів та емоцій. Усі вихованки закладу – діти-сироти, або з асоціальних сімей, де батьків позбавлено батьківських прав. Тепер у них одна мама – сестра Вероніка, до якої вони інакше, як “мамусю”, не звертаються. Живуть повноцінним життям. Двоє ходять у дитсадок, шестеро – до міських шкіл, дві – студентки.

Знайомимося ближче. Світлана Саковська, студентка.

– Родом я з Луцька. Батьки зі мною не спілкуються, лише мамина сестра мене любить. Тут мій дім, не уявляю, як залишу його, коли розпочну доросле життя. Шість років живу з мамою Веронікою і сестричками. Уперше в житті у цьому домі мені відзначали день народження – 13 років, тут перший раз мене відвідав святий Миколай…

– Мені також тут перший раз відзначали день народження, – вихором вривається до розмови восьмирічна Єва. – Тут так гарно! Слухайте, я зараз щось вам розкажу…

– Єво, дозволь нам спокійно поговорити, – по-родинному докоряє дівчинці сестра Вероніка. – Вона у нас страшенно непосидюча і завжди щось вигадує, називаємо Єву “дівчинкою-сюрпризом”. Але у школі вона відмінниця.

13-річна Наталя Кіфор приїхала сюди з Угорників. Батьки її померли, вона трохи жила з тіткою, відтак переселилася до сиротинця.

– Я дуже люблю свою тітку (татову сестру), так і напишіть у вашій газеті, може вона прочитає. Але повертатися назад не хочу. Люблю куховарити, допомагаю мамусі на кухні. А ще дуже дітей люблю…

Сиротинець функціонує при допомозі єпархії, меценатів, волонтерів, благодійників.

Волонтерки Ольга Вітенко та Оксана Гаврилюк допомагають як репетитори в навчальному процесі. А взагалі дитяча спільнота живе, як було зазначено напочатку, майже повноцінним сімейним життям. Старші допомагають меншим.

Щосереди до сімейства навідується священик Роман Гринів, проводить духовні бесіди, сповідає. Увечері всі разом стають до вечірньої молитви.

А зранку, як водиться у будь-якій сім’ї, сиротинець пожвавлюється і гуде: хтось збирається до школи, когось відправляють до дитсадка. Сестра Вероніка о шостій ранку готує своєму сімейству сніданок, за п’ятнадцять до сьомої будить вихованців, кожному зосібна намащує канапки до школи, – як кожна багатодітна й турботлива мама.

Джерело: Дзеркало Коломиї
Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди