Від Крут до Донбасу

2017-03-18 13:10:33

Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

І дивлячись на могутню хвилю відродження свободолюбивого українського духу, від Карпат до Донбасу, на думку спадають слова гетьмана Хмельницького: “Ще не вмерла козацькая мати”.

І цілком природно, що організований фронтовою капеланією “Шлях Єднання” духовний проект “Вартість життя-Вартість свободи”, захід із вшанування полеглих героїв “Від Крут до Донбасу” завершився на бойових позиціях у межах Мар’янки.

Під стрекотання кулеметів та зловісне хлюпання мін, бійці ОТР УДА “Волинь” вшанували молитвою “Вервиця Перемоги” загиблих героїв українського народу. Молитву очолив фронтовий капелан о.Микола Мединський (Залізняк), служитель Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, спільно з капеланом о.Петром Буряком УГКЦ та капеланами протестантської церкви.

Опісля о.Микола провів капеланську годину, де у спільній розмові з присутніми висвітлив святість та вагомість жертви воїнів загиблих під Крутами, Небесної Сотні на Майдані, а також побратимів на східному фронті.

Приклад наших предків повинен надихати, даючи силу продовжувати боротьбу і врешті-решт на нашій славній Україні настав час миру, злагоди і любові”,- пригадує присутнім капелан. .

А далі підкреслюючи словами Великого каменяра Івана Франка: “Не ридать, а добувать, хоч синам як не собі кращу долю в боротьбі”,- завершує коротке спілкування.

Слава Україні! - Героям слава!”, - розлого із козацьких грудей вирвалося відлунням, відбиваючись від ближніх териконів.

Інфо-капеланія. Іванна-Калина Костюк

Останні cтатті

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

Сестра Вероніка та її велике сімейство
2017-02-21 10:43:53
Шостий рік на південній околиці міста живе під одним дахом дружна дитяча спільнота. Тут розташувався так званий дитячий сиротинець святого Миколая Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Ми навмисне вжили вислів “так званий”, хоч офіційно він зареєстрований саме як сиротинець.

Росія, не розбираючись, знищує і фанатів ДНР, і патріотів України - очевидець про бої на Донбасі
2017-02-21 10:00:41
Більшу частину часу священик Української греко-католицької церкви, капелан Микола Мединський проводить в зоні АТО. Днями він знову повернувся з фронту до Києва.

Кир Микола Сімкайло
    о. м. Василь Мельничук