Від Крут до Донбасу

2017-03-18 13:10:33

Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

І дивлячись на могутню хвилю відродження свободолюбивого українського духу, від Карпат до Донбасу, на думку спадають слова гетьмана Хмельницького: “Ще не вмерла козацькая мати”.

І цілком природно, що організований фронтовою капеланією “Шлях Єднання” духовний проект “Вартість життя-Вартість свободи”, захід із вшанування полеглих героїв “Від Крут до Донбасу” завершився на бойових позиціях у межах Мар’янки.

Під стрекотання кулеметів та зловісне хлюпання мін, бійці ОТР УДА “Волинь” вшанували молитвою “Вервиця Перемоги” загиблих героїв українського народу. Молитву очолив фронтовий капелан о.Микола Мединський (Залізняк), служитель Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, спільно з капеланом о.Петром Буряком УГКЦ та капеланами протестантської церкви.

Опісля о.Микола провів капеланську годину, де у спільній розмові з присутніми висвітлив святість та вагомість жертви воїнів загиблих під Крутами, Небесної Сотні на Майдані, а також побратимів на східному фронті.

Приклад наших предків повинен надихати, даючи силу продовжувати боротьбу і врешті-решт на нашій славній Україні настав час миру, злагоди і любові”,- пригадує присутнім капелан. .

А далі підкреслюючи словами Великого каменяра Івана Франка: “Не ридать, а добувать, хоч синам як не собі кращу долю в боротьбі”,- завершує коротке спілкування.

Слава Україні! - Героям слава!”, - розлого із козацьких грудей вирвалося відлунням, відбиваючись від ближніх териконів.

Інфо-капеланія. Іванна-Калина Костюк