Кобзар на лінії вогню

2017-03-18 13:35:29

Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу. Ніби відлунюючи слова святого Євангелія: “Стукайте і відчинять вам, шукайте і знайдете”.(Мат. 7:7 )

Напередодні дня народження Великого Кобзаря на передових позиціях поблизу Мар’янки окрім цокоту кулемета та баритону вибухів важкої артилерії у серцях бійців лунали ноти кобзи та голос Шевченка. Бійці ОТР УДА (окрема тактична рота Української Добровольчої Армії) “ Волинь” вшанували Великого Пророка українського народу, зібравшись на капеланську годину приурочену святкуванню Шевченківських днів.

Розпочався захід молитвою перед іконою “Богородиця Єднання”, котру очолив фронтовий капелан о. Микола Мединський (Залізняк) клірик Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Опісля священик наголосив на святості місії боротьби, що точиться на українській землі:

” “Без правди горе!”,- такими пророчими словами взиває Тарас Шевченко. Брати мої, ми повинні пам’ятати, що боротьба, котру веде наш український народ - священна боротьба, адже ми захищаємо своє: свободу, народ та державу. Нам потрібно багато говорити про ті духовні цінності, котрі передав нам Великий Тарас, докладати всі зусилля, щоб подолати байдужість у суспільстві. Бо як казав Шевченко: “Найбільш гірка отрута нашого морального буття – безнадійність” Тож нехай кожне небайдуже серце стане струною на Кобзі Пророка, бо

Ну що б здавалися б слова…

Слова та голос - більш нічого.

А серце б’ється ожива,

Як їх почує!”

Власне, нашою вірою, чином нашої боротьби та безсмертним духом Тараса оживає народ, підводячись з колін. “Борітеся, поборете, Вам Бог помагає! За вас Правда ! За Вас Слава і Воля Святая!”,- наголошує о. Микола, завершуючи капеланську годину, а воїни почерпнувши сили духу із бездонної Тарасової криниці повернулися до фронтових буднів, справи нелегкої, але Богом благословенної - справи захисту Батьківської землі.

Інфо-капеланія. Іванна-Калина Костюк