Кобзар на лінії вогню

2017-03-18 13:35:29

Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу. Ніби відлунюючи слова святого Євангелія: “Стукайте і відчинять вам, шукайте і знайдете”.(Мат. 7:7 )

Напередодні дня народження Великого Кобзаря на передових позиціях поблизу Мар’янки окрім цокоту кулемета та баритону вибухів важкої артилерії у серцях бійців лунали ноти кобзи та голос Шевченка. Бійці ОТР УДА (окрема тактична рота Української Добровольчої Армії) “ Волинь” вшанували Великого Пророка українського народу, зібравшись на капеланську годину приурочену святкуванню Шевченківських днів.

Розпочався захід молитвою перед іконою “Богородиця Єднання”, котру очолив фронтовий капелан о. Микола Мединський (Залізняк) клірик Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Опісля священик наголосив на святості місії боротьби, що точиться на українській землі:

” “Без правди горе!”,- такими пророчими словами взиває Тарас Шевченко. Брати мої, ми повинні пам’ятати, що боротьба, котру веде наш український народ - священна боротьба, адже ми захищаємо своє: свободу, народ та державу. Нам потрібно багато говорити про ті духовні цінності, котрі передав нам Великий Тарас, докладати всі зусилля, щоб подолати байдужість у суспільстві. Бо як казав Шевченко: “Найбільш гірка отрута нашого морального буття – безнадійність” Тож нехай кожне небайдуже серце стане струною на Кобзі Пророка, бо

Ну що б здавалися б слова…

Слова та голос - більш нічого.

А серце б’ється ожива,

Як їх почує!”

Власне, нашою вірою, чином нашої боротьби та безсмертним духом Тараса оживає народ, підводячись з колін. “Борітеся, поборете, Вам Бог помагає! За вас Правда ! За Вас Слава і Воля Святая!”,- наголошує о. Микола, завершуючи капеланську годину, а воїни почерпнувши сили духу із бездонної Тарасової криниці повернулися до фронтових буднів, справи нелегкої, але Богом благословенної - справи захисту Батьківської землі.

Інфо-капеланія. Іванна-Калина Костюк

Останні cтатті

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

Сестра Вероніка та її велике сімейство
2017-02-21 10:43:53
Шостий рік на південній околиці міста живе під одним дахом дружна дитяча спільнота. Тут розташувався так званий дитячий сиротинець святого Миколая Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Ми навмисне вжили вислів “так званий”, хоч офіційно він зареєстрований саме як сиротинець.

Росія, не розбираючись, знищує і фанатів ДНР, і патріотів України - очевидець про бої на Донбасі
2017-02-21 10:00:41
Більшу частину часу священик Української греко-католицької церкви, капелан Микола Мединський проводить в зоні АТО. Днями він знову повернувся з фронту до Києва.

Кир Микола Сімкайло
    о. м. Василь Мельничук