Коломийська єпархія УГКЦ

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Ми зважаємо на всі людські недоліки переселенців та не помічаємо у цей час своїх, таких же, або й гірших.

У свою чергу, переселенці стараються себе захистити, щось довести, втім доволі часто на цьому підґрунті виникають конфлікти. У цей час ми забуваємо про надзвичайно важливу річ – всі ми люди єдиної країни.

Саме на цю проблему і спрямований “Інтеграційний проект” МБФ “Карітас України”, який має на меті внести у взаємини східняків та західного люду мир, взаєморозуміння, а головне – християнську любов та повагу, повідомляє прес-служба БФ “Карітас”.

Зараз “Інтеграційний проект” в активній розробці, до якої може долучитися будь-хто бажаючий. Наразі творча група працює над новими ідеями та ініціативами.

На даний час є ряд цікавих ідей: культурний відпочинок, вивчення іноземних мов, дитячий садок.

Для спільної та продуктивної співпраці та комунікації будуть застосовуватися найрізноманітніші форми роботи.

Важливим моментом, на якому працівники проекту роблять акцент є: спілкування з людьми, співпраця з міською владою, робота зі школами та священнослужителями – всіма установами, куди найбільше тягнуться та звертаються люди.

Основна мета – комунікація жителів міста Коломиї із переселенцями.

Нещодавно відбулася перша зустріч працівників проекту із переселенцями, під час якої другим розповіли про мету центру, а ще кожен присутній міг подати ідею та порушити питання про те, як йому особисто буде цікаво проводити час, розвиватися та ближче знайомитися із новими “сусідами”.

Тарас Бучовський – керівник Інтеграційного проекту, чоловік неабияк переймається тим, що люди західних регіонів інколи надто упереджено ставляться до переселенців. За його словами, інколи претензії і звинувачення є безпідставними, що більше схожі на чутки, ніж правду:

“Через події, що відбуваються на Сході, склалися такі взаємовідносини між корінними жителями міст західних регіонів та переселенцями. Метою Інтеграційного проекту є саме комунікація, щоб люди між собою могли поспілкуватися. Ми повинні усвідомити: люди, які приїхали зі Сходу, перш за все, є такими ж людьми, як і ми”.

Із відвідувачами будуть працювати також психолог – Уляна Семенюк та асистент сім’ї – Лілія Золотарьова, яка теж є переселенкою, тому прекрасно розуміє всі труднощі побуту та взаємовідносин переселенців з місцевими жителями. Пані Лілія каже, що вона особисто не стикалася із неприязню коломиян по відношенню до неї чи її сім’ї, а мешкає вона у Писанковому місті більше двох років, проте вважає цей проект актуальним, оскільки бачить потребу в ближчому спілкуванні з місцянами.

Фінансову підтримку для існування цього проекту щедро надали “Карітас” Польщі та Міністерство Закордонних справ Польщі, за що ми їм щиросердечно вдячні.

Благодійний фонд “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії” радо запрошує взяти участь в Інтеграційному проекті всіх охочих. Ми раді бачити, як переселенців, так і місцевих жителів, а також учасників бойових дій. Радо відгукнемося та візьмемо до уваги ваші ідеї щодо проекту, з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами!

Джерело: Дзеркало Коломиї

Останні новини
35 34 33 32 31 30 ... 1
35 pages

Церковний дрес-код
2017-06-22 10:51:00
Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями
2017-06-16 20:00:37
Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа
2017-03-29 21:45:03
Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа
2017-03-29 21:19:04
Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа
2017-03-29 20:58:44
Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості
2017-03-29 20:44:16
Кожен християнин, який має серйозний намір у часі Великого Посту ґрунтовно переглянути власне життя, переосмислити свою віру в Бога та навчитись жити повноцінним, істинним життям, повинен розуміти, що для цього слід докласти чималих зусиль.

Кобзар на лінії вогню
2017-03-18 13:35:29
Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу
2017-03-18 13:10:33
Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст
2017-03-07 17:58:38
Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Послання Папи на Великий Піст
2017-02-21 11:11:01
У Ватикані оприлюднили послання Папи Франциска на Великий Піст 2017 року. Тема послання: “Боже слово – це дар. Інша особа – це дар”. Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди