Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ

Сиротинець Святого Миколая

Визначною подією в Коломийсько-Чернівецькій єпархії став день 15 грудня 2011року. Свої двері відкрив Cиротинець Святого Миколая, який знаходиться в м. Коломиї по вул. Д. Січинського 22.

Впродовж майже шести років з благословення Владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколая Сімкайла та його особистих старань у старій розваленій школі, де сьогодні розташувався сиротинець, робили ремонт та обладнували приміщення.

Роком раніше 16 грудня Архієрей Миколай разом із Архієпископом Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Володимиром (Війтишиним) та єпархом Коломийсько-Косівським Іваном (Бойчуком) УПЦ (КП) здійснили Чин освячення приміщення. "Відкриття Cиротинця св. Миколая – це історична подія для нашого міста. Це не була справа одного дня чи навіть року. Але бачимо, що разом з громадою та вірними людьми нашого краю можемо зробити багато. Тут будуть жити діти, які залишилися без батьків, без родинного тепла, діти з асоціальних родин. Я сьогодні щиро дякую доброчинцям, депутатам та жертводавцям, з добрих рук і допомоги яких, ми сьогодні благословляємо цей сиротинець", – сказав на відкритті Владика Миколай.

На подію відкриття прибув Преосвященний владика Володимир Війтишин – вперше у гідності служіння Митрополита Івано-Франківського та наш Владика Миколай Сімкайло з численним духовенством єпархії. Завітали також чимала кількість меценатів та перші особи області. Це Голова ОДА п. Михайло Вишиванюк, голова обласної ради п. Олександр Сич, депутат обласної ради та голова Коломийської РДА п. Михайло Негрич, депутати обласної ради, п. Богдан Гдичинський, та п. Юрій Романюк, голова Коломийської районної ради п. Богдан Болюк, міський Голова п. Ігор Слюзар, заступник міського Голови п. Ігор Граділь, депутат Коломийської міської ради п. Любомир Глушков. Серед присутніх були також: п. Юрій Овчаренко – попередній голова міста, директор фірми "Юмас" п. Михайло Балух, п. Микола Рошко – ректор Івано-Франківського медичного університету, п. Валерій Ковтун – директор Коломийського педагогічного училища, Мирослав Ясінський – відомий коломийський художник та багато гостей.

Цього дня Владика Миколай представив перед присутніми нову християнську спільноту – Місіонерське Товариство Святого Миколая, метою діяльності якої є опіка над дітьми-сиротами, напівсиротами, дітьми з асоціальних та неповних родин, дітьми вулиці. До спільноти ввійшли ті, хто носить ім’я святителя Миколая і всі охочі.

Керуючою справами Сиротинця є сестра Вероніка Петрук з Згромадження Сестер Мироносиць. Діти перебувають у сиротинці цілодобово, де проживають разом із трьома сестрами-монахинями: с. Веронікою Петрук, с. Тадеєю Вандяк, с. Теодорою Никифорук. У вихованні дітей допомагає Оксана Гаврилюк, педагог-вихователь. Навчаються діти у загальноосвітній школі №1 імені Василя Стефаника. В позаурочний час з дітьми працюють вчителі-репетитори з української мови, математики, англійської мови. Завдяки такій опіці над дітьми вдалося покращити їх учнівські знання та успіхи. Дівчата у сиротинці отримують уроки куховарства, ведення господарських справ.

Сиротинець Святого Миколая знаходиться на самофінансуванні Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та жертводавців. Дітям забезпечено чотирьохразове харчування.

На даний час у сиротинці перебуває десять дітей, вісім дівчат і два хлопці. Йде полагодження ще п’яти дитячих справ щодо їхнього проживання у сиротинці. Діти проживають тут з п’яти років до повноліття, проте для благодійного закладу не байдужа доля дітей, які досягнувши повноліття і залишать сиротинець. Перевагу віддається дітям молодшого віку, однак тут проживають і 13-14-ти річні діти. Завдяки спонсорам і меценатам під опікою Коломийсько-Чернівецької єпархії вдалося створити комфортабельні умови для побуту дітей. Діти проживають в кімнатах по одному і по двоє. У сиротинці є простора бібліотека із залом для занять з компютерами, велика ігрова кімната, гостинна з телевізором. На подвір’ї встановлено футбольний майданчик зі штучним покриттям. На даний час є потреба у створенні ігрового майданчика.

Запрошуємо всіх людей доброї волі у своїх можливостях прилучитися до діяльності благодійної установи – сиротинця Святого Миколая. Не будьмо байдужими!

Гривневий рахунок Коломийсько-Чернівецької єпархії
Коломийське відділення Ощадного банку 6341
Рахунок №26004321758 МФО 336503
Ідентифікаційний код 20551371
З приміткою для сиротинця

 

Останні події

Святкова вистава у сиротинці Святого Миколая

Свят Вечір владика Миколай зустрів з вихованцями сиротинця

Приклад до наслідування. Матері молитви села Ворона відвідали сиротинець Святого Миколая

У сиротинці Святого Миколая вшанували 199 річницю Тараса Шевченка
 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ